Lietuvos naujienos - Verslas - 2019-08-19

Kas yra hostingas ir nuo ko pradėti?

Tikriausiai sutiksite, kad kiekvienas naršydamas savo mėgstamuose tinklalapiuose nė nesusimąsto, kas slypi už jų bei kur šie talpinami. Atsakymas trumpas ir paprastas – tai hostingas, tačiau, kad suprastum kaip jis veikia, reikia įsigilinti į jo rūšis ir veikimo principą.

Web hostingas – tai apibrėžimas, kuris reiškia, kad bet kuris asmuo, verslas ar organizacija, gali patalpinti savo turimą internetinę svetainę internete. Hostingo paslaugas teikia įmonės, kurios kuria tinklalapių internete kūrimo technologijas. Jums užsisakius tinklalapio talpinimo paslaugą, Jūsų svetainę galės pasiekti bet kuris vartotojas įvedęs svetainės adresą arba domeną į naršyklę.

Norint patalpinti tinklalapį internete, pirmiausia, reikia sugalvoti domeno pavadinimą ir jį užregistruoti. Šiandien galime suskaičiuoti apie 158 000 užregistruotų domenų, kurių galūnė baigiasi „lt”, tad Jūsų sugalvotas domeno pavadinimas gali būti jau užimtas. Rekomenduojama susigalvoti dar bent kelias alternatyvas. Norėdami patikrinti, ar domenas laivas, apsilankykite tokiuose puslapiuose, kaip www.domenas.lt ir panašiuose. Jeigu sugalvojote domeno pavadinimą, kuris laisvas, skubėkite ir kuo greičiau jį užregistruokite. Norėdami užsisakyti hostingo paslaugas, kai kurios paslaugų teikimo įmonės reikalauja, kad jau turėtumėte įsigiję domeną. Tad pirmas žingsnis turėtų būti – įsigyti domeną. Kai kurios hostingo paslaugų teikimo įmonės padeda savo klientams sugalvoti ir įsigyti domeną.

Web hostingo paslaugos gali būti skirstomos į kelis tipus, kuriuos norint pasirinkti, reikia apsvarstyti kelis esminius dalykus: kokio tipo paslaugų reikia jūsų tinklalapiui, kokio tipo serveris yra reikalingas jūsų verslui. Vienas svarbiausių dalykų – paskaičiuoti biudžetą, kurį planuojate skirti hostingo paslaugoms. Sekantis žingsnis yra išsirinkti hostingo paslaugas teikiančią kompaniją, kuri suteiktų jums reikalingas paslaugas. Dažniausiai įmonių, teikiančių hostingo paslaugas veiklos, skirstomos į šiuos tipus: svetainių kūrimą, bendrą hostingo naudojimą, asmeninį hostingą ir asmeninį serverį.

Svetainių kūrimo tipas yra pritaikytas pradedantiesiems, kurie dar neturi svetainės, tačiau nori ją turėti. Tokio tipo paslauga yra pritaikyta tiems, kurie turi mažai įgūdžių ir žinių šioje srityje. Paprastai yra suteikiama internetinės naršyklės sąsaja, kurios pagalba galima valdyti svetaine ir ją susikurti, be specialių nustatymų.

Bendrai naudojamas hostingo tipas. Šio tipo pagrindinis išskirtinumus yra tas, kad serveriu teks dalintis su kitais vartotojais. Vienas pagrindinių šio tipo pliusų yra pigesnis hostingo paslaugų mokestis. Žinoma, naudojantis serveriu net keliems vartotojams, sistema neretai sulėtėja. Tai laikoma vienu didžiausių šio paslaugų tipo trūkumų.

Asmeninio hostingo tipas. Su šia paslauga visas serveris priklausys jums, priešingai nei renkantis bednro naudojimo tipą. Asmeninio hostingo paslauga leidžia kur kas greičiau atlikti kai kuriuos veiksmus, kadangi serveriu nereikia dalintis su kitais vartotojais. Tokio tipo paslaugas ypač naudingos tiems, kuriems reikia užtikrinti aukštesnį saugumo lygį. Žinoma, jeigu pasirinksite šį hostingo paslaugų tipą, tuomet turėsite įsigyti ir asmeninį serverį. Tokiu atveju, visą serverį kontroliuosite tik jūs, tik jūs spręsite, kokios programos jums reikalingos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: