Asm. nuotr.
Kasmetinė kelionė dviračiu iki Paryžiaus virsta parama sunkiai sergantiems vaikams
Pirmąją liepos savaitę daugiau nei 2000 dviratininkų iš visos Europos vėl mynė pedalus vardan kilnaus tikslo: surinkti lėšų onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Tarp jų buvo ir vienintelis dviratininkas iš Lietuvos – kompanijos „Eckes-Granini Baltic“ logistikos vadovas Marius Žižliauskas, prie iniciatyvos prisijungęs jau ketvirtus metus iš eilės.
Prie tarptautinės labdaros iniciatyvos „Team Rynkeby“, kurios pagrindiniu partneriu ir rėmėju 2016 m. tapo didžiausia Europoje sulčių gamintoja „Eckes-Granini“, M. Žižliauskas prisijungė 2019 m., tačiau dėl COVID-19 pandemijos neįvykusio didžiojo minimo į Paryžių, pirmasis lietuvio startas finaliniame „Team Rynkeby“ važiavime įvyko tik 2021-aisiais.
Ketvirtoji M. Žižliausko kelionė į Paryžių dviračiu prasidėjo birželio 30 dieną šalia Barselonos esančiame Igualados miestelyje. Jo komanda per septynias dienas Ispanijos ir Prancūzijos keliais turėjo numinti 878 kilometrus. Didžiausiu iššūkiu kelionės dalyviams tapo Pirėnų kalnai: 2115 metrų aukščio „Col de Tourmalet“ ar 1489 metrų „Col d‘Aspin“ perėjos ženkliai prisidėjo prie to, kad bendras trasos pakilimas šiemet siekė daugiau nei 11,7 tūkst. metrų.
Liepos 6 d. dviratininkai finišavo legendiniame Venseno velodrome (Vélodrome Jacques Anquetil – La Cipale). Paryžiaus Venseno miške 1894-aisiais išaugęs statinys po šešerių metų tapo pagrindiniu II-ųjų vasaros olimpinių žaidynių stadionu.
„Tarp 12-os ir 14-os valandos į stadioną suvažiavo daugiau nei 2000 geltona apranga vilkinčių, tokios pat spalvos dviračius minančių žmonių. Mūsų komanda buvo viena paskutiniųjų, tad artėjant prie finišo, geltona spalva jau nusidažiusio stadiono vaizdas buvo išties įspūdingas“, – prisimena M. Žižliauskas.
Vienas didžiausių paramos vaikams projektų Europoje
Ne mažiau įspūdinga ir „Team Rynkeby“ iniciatyvos istorija. 2002-aisiais Danijos sulčių ir gaiviųjų gėrimų gamintojos „Rynkeby Foods“ darbuotojai, norėję pasižiūrėti legendinių lenktynių „Tour de France“ finalinį etapą, sumanė konceptualią idėją: iš Danijos į Paryžių nuvykti dviračiais. Pradėjus ieškoti rėmėjų, pavyko surinkti didesnę sumą, nei buvo reikalinga kelionei, tad perviršį (nepilnus 5000 eurų) buvo nuspręsta paaukoti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui.
Taip gimė tradicija, besitęsianti jau daugiau nei 20 metų ir išsiplėtusi į keliolika valstybių – nuo Danijos, Suomijos ir Islandijos iki Prancūzijos, Vengrijos ir Lietuvos. Nuolat didėjant dalyvių skaičiui, augo ir surenkamos paramos suma: pavyzdžiui, vien pernai buvo surinkta daugiau nei 9 mln. eurų. Nors galutiniai šių metų skaičiai dar neaiškūs, beveik neabejojama, kad „Team Rynkeby“ istorijoje bus pasiektas įspūdingas riboženklis – 100 mln. eurų suma, mat nuo 2002-ųjų iki 2023 m. onkologinėmis ligomis sergančių vaikų priežiūros institucijoms bei vėžio tyrimams jau surinkta ir paaukota 95 mln. eurų.
M.Žižliauskui šiemet pavyko surinkti 1200 eurų, kurie, kaip ir kasmet, bus paaukoti „Mamų unijai“. Per penkerius metus šiam paramos ir labdaros fondui vyro surinkta suma pamažu artėja prie 10 tūkst. eurų ribos, tačiau M. Žižliauskas neslepia šiokio tokio nusivylimo.
„Kreipdamasis dėl paramos į įmones, labai dažnai netgi apskritai jokio atsakymo negaunu. Arba jis iš karto būna neigiamas. Praktiškai visos surenkamos lėšos ateina per asmeninius ryšius – iš žmonių, su kuriais esu pažįstamas asmeniškai, kurie jau žino ir apie mane, ir apie „Team Rynkeby“ iniciatyvą“, – dalinasi pašnekovas.
Prisimindamas kitas Lietuvoje vykstančias labdaros akcijas, M. Žižliauskas nė kiek neabejoja tautiečių dosnumu ir mano, jog pagrindinė problema – kad lietuviai tiesiog nėra girdėję apie šią „Team Rynkeby“ iniciatyvą, kuri iš tiesų yra vienas didžiausių onkologinėmis ligomis sergančių vaikų paramos projektų visoje Europoje.
„Viskas prasideda nuo konkrečioje šalyje į šį projektą įsitraukusių žmonių skaičiaus. Tose valstybėse, kur „Team Rynkeby“ veikloje dalyvauja daugiau žmonių, komandų – ten ir žinutės sklaida didesnė, ir lengviau organizuoti įvairius renginius ar pristatymus, kurių metu žmonėms pasakojama apie šią iniciatyvą“, – sako „Eckes-Granini Baltic“ logistikos vadovas.
Žmonių, įsitraukiančių į „Team Rynkeby“ veiklą, nors ir pamažu, bet daugėja ir Lietuvoje. Šiemet minant į Paryžių, M. Žižliausko komandos aptarnaujančio personalo gretose buvo ir jo dukra su savo klasės draugu. Prieš tai, ruošiantis finaliniam važiavimui, Mariui kompaniją palaikė jo sūnėnas. Jei niekas nesutrukdys, abu jaunuoliai planuoja kitais metais geltonąją „Team Rynkeby“ aprangą užsivilkti ir patys. Tad 2025-aisiais, siekdami surinkti lėšų sergantiems vaikams, į Paryžių galbūt mins jau trys dviratininkai iš Lietuvos.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!