Kaune patirtas pralaimėjimas

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) finalo trečiajame mače patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris išvykoje 58:97 (11:20, 13:22, 11:28, 23:27) nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

Serijos rezultatas tapo 1:2, o galimybę atstatyti lygybę Kazio Maksvyčio auklėtiniai turės birželio 6-ąją, antradienį, „Cido“ arenoje.

Žalgiriečiai nuo dvikovos pradžios išsiveržė į priekį – 5:0. Simas Galdikas dvitaškiu sumažino atsilikimą (6:9), bet „Žalgirio“ spurtas 7:0 leido pirmą kartą padidinti pranašumą iki dviženklės žymos – 16:6. „Lietkabeliui“ iki kėlinio pabaigos pavyko nežymiai priartėti – 11:20.

Kiek daugiau nei 2 minutes antrajame ketvirtyje panevėžiečiai nepelnė taškų ir tai leido šeimininkams atitrūkti – 27:11. Čia pat jau „Lietkabelis“ atsakė atkarpa 8:0 – 19:27. Likus žaisti 3 minutes ekipas skyrė tie patys 8 taškai (23:31), tačiau dažnai prasiženginėję panevėžiečiai leido „Žalgiriui“ lengvai rinkti taškus ir taip jie sugebėjo spurtuoti 9:0 bei atitrūkti – 40:23. Lorenzo Williamsas įmetė baudą (24:40), bet Kevinas Pangosas pataikė dvitaškį su sirena ir prarają tarp klubų padidino iki 18 taškų – 42:24.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ visiškai įstrigo „Žalgirio“ gynybos gniaužtuose – per 4 minutes nepelnė nė taško, o kauniečiai jų įmetė 12 ir ėmė dominuoti – 54:24. Svečiai neketino nuleisti rankų ir po trijų tritaškių iš eilės sumažino deficitą – 35:58. Dariaus Maskoliūno paprašyta minutės pertraukėlė vėl surikiavo auklėtinių gynybą, o puolime viskas klostėsi sėkmingai, todėl po trijų kėlinių LKL čempionų persvara nekėlė abejonių – 70:35.

Per paskutines 10 minučių abi komandos sprendė savo uždavinius ir laukė, kada baigsis susitikimas ir galima bus pradėti ruoštis ketvirtajam serijos mūšiui.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 19 (5 atk. kam.), Antanas Kavaliauskas 14, Brockas Motumas 13, Renaldas Seibutis ir Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) po 12.

„Lietkabelis“: Gintaras Leonavičius 14 (3/5 tritaškiai), Simas Galdikas 8, Žygimantas Janavičius 7 (5 rez. perd.)