Autorių nuotr.

Kavos aparatų gidas: ieškome paties geriausio

Skani kava dienai gali suteikti kur kas daugiau spalvų. Tiesa, pasigaminti tikrai skanią kavą nėra paprasta. Geriausia tam naudoti specialius kavos aparatus, kurių kainos vis labiau krenta, tad ir galimybės darosi prieinamos kiekvienam.

Tiesa, rinkoje siūlomi Avitela kavos aparatai yra tokie įvairūs, kad geriausia ieškoti yra kartu su specialistais. Esame tikri, kad kur kas paprasčiau rasite tą, kuris Jums labiausiai tinka.

O mes pateiksime trumpą gidą, kuris pagreitina ir tuo pačiu sukonkretina paieškas.

Profesionalūs kavos aparatai ar tinka namams?

Net ir namuose gali būt naudojami tokie kavos aparatai, kurie pasižymi profesionalumu. Juk kaip jau minėjome, jų kainos krenta, o daugeliui žmonių patinka net ir būnant  namuose geri kavą, kuri atrodo kaip ką tik baristos padaryta. Svarbiausia susipažinti su kiekvieno aparato techniniais parametrais. Taip pat neverta mokėti už tas funkcijas, kurios jums nėra aktualios.

Poreikių vertinimas

Renkantis kavos aparatą reikia kuo daugiau dėmesio skirti savo poreikiams. Vieni nori tokio aparato, kuris gali pagaminti net kelias kavas. Taip pat svarbu, kad įranga turėtų ir pieno plakimo funkciją, tuo tarpu kitiems užtenka ir paties paprasčiau, kadangi pats svarbiausias jų poreikis yra pieno plakimas ir ta, kad būtų malamos kavos pupelės. Šiuo metu gana mėgstami kapsuliniai kavos aparatai. Tiesa, jie labiau gamina ne kavą, tačiau kavos gėrimą. Irgi labai skanu, tačiau tiems, kurie mėgsta tikrai gerą ir aromatingą kavą – labiausiai tiks automatiniai aparatai.

Valdymo galimybės

Gal ir smulkmena, tačiau renkantis kavos aparatus taip pat siūlome skirti dėmesį jo valdymui. Paprastesni dažniausiai turi vos kelis mygtukus. Inovatyvesni – ir LED ekranus, kuriuose yra pateikta pati svarbiausia informacija apie kavos aparato veikimą. Labai patogu, kad tokiuose ekranuose dažniausiai atsiranda informacija, kai reikia aparatus išvalyti. Žinoma, tai nėra sunku. Ypač tokiu atveju, kai bus perkama įranga, kuri turi savaiminio valymo funkciją. Tokiu atveju beliks paspausti kelis mygtukus. Tačiau kai ekrane matoma, kad valyti laikas – kur kas paprasčiau to nepamiršti. Senesnio modelio, primityvesniuose kavos aparatuose tokios funkcijos nėra. Visgi, jeigu atsiminsite valymo dažnumą – tai tikrai nebus sunkus darbas, kuris apsunkins Jums kavos gėrimo ritualus.

Kavos aparato galia ir energinis efektyvumas

Dar viena svarbi funkcija yra galia. O renkantis bet kokią buitinę techniką reikia skirti dėmesio energiniam efektyvumui. Tai itin svarbu tiems, kurie kavą geria kasdien. Paprasčiausiai tai yra elektros prietaisas, kurio veikimui reikia energijos. Galima rasti tokių kavos aparatų, kurie veikia gana mažomis sąnaudomis, ir tokių, kurie veikia kur kas „brangiau“. Dėl to jau geriau investuoti daugiau, tačiau rinktis Jūsų piniginei ir tuo pačiu gamtai draugiškesnes opcijas.

O galia dažniausiai nurodo – kaip greitai bus pagaminta kava. Žinoma, kai ja yra mėgaujamasi namuose – dažniausiai greitis nėra jau toks svarbus aspektas. Tačiau kai žmonių yra daug ir visi laukia savo rytinės kavos – operatyvumas tampa svarbiu aspektu.

Gamintojo svarba

Renkantis bet kokią buitinę techniką taip pat kurie daug dėmesio skiria gamintojui. Vertinimas yra gana logiškas. Kai kurie gamintojai tikrai yra žinomi labiau nei kiti ir tai dažniausiai kelia klausimą – kodėl? Galiausiai, ar verta mokėti daugiau tik dėl to, kad gamintojo vardas yra palčiai reklamuojamas. Faktas tas, kad dažniausiai žinomesni gamintojai kelia kur kas daugiau pasitikėjimo, tad ir pirkti jų gaminius tiesiog verta, nes tai atrodo saugiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: