Kavos aparatų tipai: kuris geriausiai tinka Jums?

Kavos gėrimas rytais ar su draugais daugeliui yra tapęs savotišku ritualu, todėl ieškome būdų, kaip dar labiau supaprastinti ar paįvairinti šio gėrimo gamybą. Tokiais atvejais dažnai pasirenkami kavos aparatai, kurie stebina išskirtinai plačia pasirinkimo įvairove. Jei tokį prietaisą nuspręsite išsirinkti ir Jūs, pirmiausia pravartu susipažinti su populiariausiais jų tipais, nuo kurių priklausys ir tam tikros kavos aparatų suteikiamos galimybės. Būtent juos šį kartą ir aptarsime.

Lašeliniai kavos aparatai

Galima sakyti, jog tai – vieni paprasčiausių prietaisų, kurie nenustebins išskirtiniu funkcionalumu ar skirtingų skonių gausa. Visgi, jei pabodo po kiekvieno kavos gėrimo iš puodelio krapštyti tirščius, apie tokį variantą verta pagalvoti. Šiam aparatui nereikės didelių investicijų, tačiau turėsite įsigyti vienkartinius filtrus – nebent pasirinksite modelį su integruotu filtru, kurio keisti nereikia.

Naudojimas taip pat bus paprastas: įdėsite filtrą, įpilsite kavą ir šiek palaukę, galėsite ją tiekti iš specialios talpos. Priklausomai nuo konkretaus modelio, kavos gamyba gali užtrukti iki 15 minučių. Lyginant su kitais tipais, tai daug ilgesnė trukmė, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad vienu kartu yra pagaminamas kur kas didesnis kavos kiekis. Tarp populiariausių jų gamintojų dažnai minima kompanija Melitta – jos produkciją galite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Kapsuliniai kavos aparatai

Šio tipo aparatai kavos gamybai naudoja specialias kapsules, todėl gėrimų paruošimas yra labai paprastas, o virtuvėje pavyksta išvengti netvarkos. Be to, galima išbandyti pačius įvairiausius gėrimus – nesklandumų nekils net ir tuomet, jei kiekvienas namiškis pirmenybę teikia skirtingo skonio kavai. Tokie prietaisai pasižymi gera kaina, tačiau papildomai nuolat tenka pasirūpinti kavos kapsulių atsargomis.

Priklausomai nuo naudojamos technologijos, išskiriami dar du šių prietaisų tipai – tai Nespresso ir Dolce Gusto kavos aparatai. Pirmojo tipo modeliai turi didesnį spaudimą, pieno gėrimai yra gaminami iš natūralaus pieno, o tarp kapsulių dominuoja espresso ir juodos kavos skoniai. Tuo tarpu Dolce Gusto technologiją naudojantys prietaisai yra pigesni ir suteikia galimybę mėgautis įvairiausiais pridėtiniais skoniais, o pieno gėrimai yra gaminami iš miltelių.

Pusiau automatiniai kavos aparatai

Tokius prietaisus dažnai galime sutikti kavinėse ir baruose, tačiau tie, kurie nori mėgautis tobulo skonio kava, juos renkasi ir savo namams. Naudodamiesi tokiu kavos aparatu, patys kontroliuosite visus procesus (pavyzdžiui, malimo ar pieno putos plakimo), tad šis procesas šiek tiek užtruks. Ypač tuomet, jei kol kas stokojate praktikos ir žinių. Tačiau įgudus jais naudotis, galima patiems pasigaminti tokią kavą, kokia dažniausiai mėgaujatės savo mėgstamoje kavinėje. Sulaukus didesnio svečių būrio, šis aparatas nebus geriausias pasirinkimas, tačiau jei norite geriau susipažinti su kavos gaminimo subtilybėmis, tokie modeliai Jūsų lūkesčius viršys su kaupu.

Automatiniai kavos aparatai

Šie aparatai suteikia galimybę mėgautis kava vos vieno mygtuko paspaudimu – gėrimai paruošiami sparčiai, o jų skoniui dažniausiai yra sunku atsispirti. Galima rinktis kelias skirtingas kavos rūšis, tačiau dar prieš perkant turėtumėte pagalvoti, ar norėsite mėgautis gėrimais su pienu – nuo to priklausys tinkamiausio modelio pasirinkimas. Efektyvumu tokia įranga lenkia visus kitus tipus, tačiau priežiūros ir pirminių investicijų jai reikia daugiau. Tarp populiariausių dažnai minimi kavos aparatai Krups, Philips ir DeLonghi, tačiau tai tikrai nėra vienintelės Jūsų dėmesio vertos kompanijos.

Akivaizdu, kad kiekvienas kavos aparato tipas turi savų privalumų, tad šiuo atveju turėtumėte pagalvoti, kurioms ypatybėms Jūs patys teikiate pirmenybę. Tačiau kad ir kurį modelį pasirinksite, Jūsų laukia dar patogesnis kavos ruošimas ir nauji skoniai – tuo galite net neabejoti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: