Pexels nuotr.

Kavos rūšių įvairovė – individualių kavos mėgėjų poreikių patenkinimui

Dažnas iš mūsų ryto pradžios neįsivaizduoja be aromatingos kavos puodelio ir šį ritualą, ne paslaptis, kartoja ne vieną kartą per dieną. Tiesa, dėl prekyboje prieinamos šio gėrimo rūšių įvairovės, išgirdus žodį „kava“ kiekvienas galime pagalvoti ne tik apie skirtingus produktus, bet ir įvairius kavos ruošimo procesus.

Vieniems gera kava siejasi tik su kokybiškomis kavos pupelėmis, kurias, žinoma, dar ir reikia kaskart, prieš ruošiant gėrimą, sumalti. Kiti savo kasdienybės neįsivaizduoja be paprastai naudojamų kavos kapsulių, kas kartą leidžiančių mėgautis vis nauju kavos skoniu be didesnių pastangų.

Šiame straipsnyje apžvelgsime įvairias kavos rūšis siekdami ne tik praplėsti kavos mėgėjų pažintį su šio gėrimo įvairove, bet ir norėdami padėti jį atrasti tiems, kurie į kavą iki šiol žiūri iš tolo. Galbūt tiesiog dar neatradote  sau priimtiniausios kavos rūšies bei šio gėrimo gamybos būdo?

Malta kava

Malta kava – tai kavos pupelės, parduodamos jau sumaltos į smulkesnę ar stambesnę tekstūrą, priklausančią nuo gėrimo paruošimo būdo. Nuo kavos malimo rupumo, nurodyto ant produkto pakuotės, priklauso vandens tekėjimo per kavą trukmė arba, vartojant įprastas sąvokas, vadinamasis kavos „pritraukimas“. Kai kava yra sumalama smulkiau, vanduo per ją teka lėčiau, o tai leidžia gėrimui atskleisti didesnę skonių įvairovę.

Maltos kavos privalumai

 • Naudojant maltą kavą, gėrimo paruošimas yra greitas ir paprastas, tiek naudojant įvairius kavos aparatus, tiek ir plikant kavą puodelyje.
 • Malta kava gali būti pasirenkama atsižvelgiant į individualų skonį bei kitus pageidavimus. Pavyzdžiui, norintys stipresnės kavos, turėtų rinktis smulkesnio malimo kavą. O, priešingai, pirmenybei teikiantys lengvesnei kavai be kartumo – maltą stambiau.
 • Pasirinkus kokybišką maltą kavą ir, žinoma, pastarąją tinkamai laikant, kas kartą, pradarius pakelį, receptorius maloniai stimuliuoja šviežias, aromatingas kavos kvapas.

Kavos pupelės

Kavos pupelės – tai neapdorotos ar prieš tai paskrudintos kavos sėklos, parduodamos supakuotos, kurias, prieš vartojimą, reikia sumalti.

Kavos pupelių privalumai

 • Lyginant su malta kava, kavos pupelės ilgiau išlaiko šviežumą ir aromatingumą.
 • Galima kontroliuoti pupelių malimo rupumą bei rinktis įvairius kavos paruošimo būdus.
 • Tikri kavos ekspertai pirmenybę teikia būtent kavos pupelėms, iš kurių paruoštas gėrimas įprastas yra aromatingesnis, stipresnio skonio.

Tirpi kava

Tirpi kava – kavos granulės, kurias užpylus šiltu vandeniu, greitai ir paprastai galime mėgautis gėrimu be jokių nuosėdų, kurių, ne paslaptis, dalis kavos kritikų būtent ir nemėgsta.

Nors šios kavos paruošimas galutiniam vartotojui ir yra labai paprastas, paties produkto paruošimo procesas yra gana sudėtingas. Iš pradžių pupelės apdorojamos, pasitelkus tam tikrus metodus. Vėliau – skrudinamos,  labai smulkiai sumalamos ir tirpinamos vandenyje. Ir, galiausiai, išgautas kavos koncentratas yra džiovinamas, panaudojant užšaldymo metodą arba pučiant šiltą orą.

Tirpios kavos privalumai

 • Labai greitas ir patogus paruošimas.
 • Tai – produktas, išsiskiriantis ilgu galiojimo terminu.
 • Tirpi kava lengvai ištirpsta ne tik karštame, bet ir šaltame vandenyje.

Kavos kapsulės

Kavos kapsulės – tai  maltos kavos porcijos, hermetiškai uždarytos specialiose kapsulėse, kurios yra skirtos naudojimui specialiuose kapsuliniuose kavos aparatuose.

Kavos kapsulių privalumai

 • Kavos kapsulės išsiskiria itin patogiu ir greitu paruošimu, leidžiančiu gėrimu mėgautis iš karto, be didelių pastangų.
 • Hermetiška kavos kapsulių pakuotė garantuoja kokybės ir skonio pastovumą.
 • Galima rinktis iš plataus kavos rūšių bei įvairių skonių asortimentu, taip atrandant savo receptoriams priimtiniausią gėrimą.

Vieni kavos mėgėjai pirmenybei tik, pavyzdžiui, kavos pupelių šviežumui ir aromatui, tuo tarpu kiti – itin paprastam gėrimo paruošimui. Akivaizdu, jog kiekviena iš straipsnyje aptartų kavos rūšių išsiskiria tam tikrais privalumais, o konkretaus produkto (ar produktų) pasirinkimas priklauso nuo individualių  poreikių bei gyvenimo būdo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: