Kavos staliukas: kaip jį išsirinkti?

Gali atrodyti, kad išsirinkti kavos staliuką labai paprasta – įeinate į baldų saloną arba atsiverčiate elektroninį el. svetainės katalogą, pamatote gražiausiai atrodantį staliuką ir nieko nelaukdami perkate. Visgi, pažvelgus į šį procesą atidžiau akivaizdu, kad čia slypi kur kas daugiau svarbių žingsnių. Kavos staliukai nėra tik puošmena – jie gali puikiai atlikti ir kitas funkcijas, reikalingas funkcionaliam interjerui. Ką apgalvoti prieš išsirenkant šią kambario detalę? Apžvelkime tai plačiau.

Atsižvelkite į baldo aukštį

Kavos staliukas atlieka keletą funkcijų – visų pirma, tai puiki daiktų laikymo vieta, antra, paviršius vėlyviems pietums ar net objektas, ant kurio galima ištiesti pavargusias kojas. Ko gero, nėra nieko nepatogesnio kaip per žemas arba per aukštas staliukas. Specialistai rekomenduoja rinktis kavos 40 cm ar 45 cm aukščio staliuką: toks baldas pritaikytas vidutinio ūgio žmogui patogiai pasiekti paviršių nesusilenkiant.

Žinoma, derėtų atsižvelgti ir į sofos ar fotelio aukštį. Galite pritaikyti paprastą taisyklę – stalo paviršius turėtų būti dviem ar penkiais centimetrais žemesnis už sofos sėdimąją dalį. Kavos staliukai turėtų būti parenkami ir pagal ilgį: pastarasis turėtų užimti du trečdalius sofos ilgio. Tai užtikrins harmoningas proporcijas ir paliks pakankamai erdvės vaikščiojimui.

Tinkama forma

Po to, kai išsirinkote tinkamą aukštį ir ilgį, atėjo metas nuspręsti, kokios formos staliukas tiks jūsų kambariui. Išskiriamos keturios pagrindinės kavos staliukų formos:

  • keturkampis;
  • stačiakampis;
  • apvalus;
  • ovalus.

Nuspręsti, kuri forma geriausiai tiks erdvei, gali padėti keletas taisyklių. Pirma, jūsų staliukas turėtų būti nutolęs nuo sofos maždaug 30 ar 45 cm atstumu – bet koks didesnis ar mažesnis atstumas gali būti nepatogiai per didelis arba per mažas. Antra, kavos staliukai nuo TV staliuko ar židinio turėtų stovėti 60 ar 76 cm atstumu. Pastarasis užtikrins, kad kambaryje liks pakankamai vietos laisvai judėti. Idealaus staliuko plotis gali būti nustatytas išmatavus atstumą nuo TV staliuko iki sofos ir iš sumos atėmus 10 m.

Svarbu išlaikyti interjero balansą

Kita naudinga taisyklė renkantis kavos staliuką – išlaikytas stiliaus balansas. Ką tai reiškia? Baldas turėtų papildyti kitus toje pačioje erdvėje stovinčius baldus. Jeigu sofa išsiskiria ilgomis, plonomis kojelėmis, rinkitės masyvų, nuo viršaus iki žemės uždarą arba storesnes kojeles turintį staliuką. Kitu atveju, kai lova kojelių visai neturi, interjerą puikiai papildys kavos staliukaiilgomis plonomis kojelėmis.

Kavos staliukai gaminami iš skirtingų medžiagų

Pirmiausia, prieš pradėdami bet kokio kavos staliuko paieškas, išsirinkite prie interjero ir jūsų gyvenimo būdo derančias medžiagas. Neapsiribokite tik medienos gaminiais – šiandien yra gerokai didesnis medžiagų pasirinkimas nei bet kada anksčiau. Keletas variantų:

  • Jeigu neturite mažų vaikų ar padykusių augintinių, drąsiai rinkitės iš stiklo pagamintą ar jo detalėmis dekoruotą baldą.
  • Jei gyvenate nedidelėje erdvėje, mažo metalinio staliuko pasirinkimas vizualiai „neapsunkins“ interjero.
  • Turintiems storas ir tvirtas medines grindis patariama vengti didelio medinių baldų kiekio, nes medžiagos vizualiai gali būti per daug. Tokiu atveju geriau pasirinkti marmurą.

Apgalvokite, ar norite laisvai stumdomo ir kilnojamo baldo, ar tokio, kuris būtų sunkiai pajudinamas. Vadovaudamiesi šiais ir aukščiau pateiktais niuansais kambarį papuošite geriausiai erdvę papildančiu ir funkcionaliu interjero elementu.

Kavos staliukai – tai geriausi kompanionai ilgais ir jaukiais vakarais, leidžiamais svetainės ar bet kuriame kitame jaukia atmosfera pasižyminčiame kambaryje. Skaitykite knygas, gerkite šiltą arbatą ir mėgaukitės prasmingomis diskusijomis su šeima. Visu kitu pasirūpins jūsų nedidelė nauja kambario puošmena.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: