„Kavos žmonių“ viešnagė bibliotekoje „Židinys“

Į rėmelius įsirangę sėdintys, šokinėjantys, susimąstę rudi žmonės jau žvelgia į visus atėjusius į Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinį – biblioteką „Židinys“. Sausio 18-ios vakarą čia pristatyta panevėžiečio, fotografo, dailininko, poezijos mėgėjo Arūno Revoto autorinių darbų paroda „Kavos žmonės“.

Panevėžio moksleivių namų gitaros studijos būrelio mokiniams Titui Pėžai ir Vakarei Šnyraitei atliekant Gyčio Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“ buvo pradėtas vienintelio Lietuvoje kavos tirščiais piešiančio menininko parodos pristatymas. Nutilus muzikai, rašytojo Paulo Coelho žodžiais prabilo bibliotekininkė Lina Kučinskienė: „Tai, kas nutiko vieną kartą, gali daugiau niekada nepasikartoti. Tačiau tai, kas nutiko du kartus, greičiausiai nutiks ir trečią“. Biblioteka „Židinys“ džiaugiasi būdama pirmoji biblioteka, kurioje eksponuojama Arūno Revoto paroda „Kavos žmonės“. Tačiau ją bus galima pamatyti kiek vėliau ir kitame Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – Šiaurinėje bibliotekoje. Kadangi jau žinoma, kad paroda bibliotekos erdvėse bus eksponuojama du kartus, vadinasi, turės būti ir trečias…

Arūnas Revotas parodos pristatyme su renginio dalyviais dalinosi piešimo technika ir mintimis apie įkvėpimą. Pasak jo, šiuo metu kava – didžiausias įkvėpimas, o žmona Snieguolė pridūrė, kad vyrui kūryba – tai ir atsipalaidavimo forma po sunkių darbų. Fotografas prisipažino, kad kasdien mielai pasimėgauja kava, o žmona juokavo, kad kaimynams kol kas jos nešti nereikia, užtenka savos – sukurti trims piešiniams, pasirodo, pakanka vieno puodelio.

Renginio metu buvo atsakyta ir į klausimą – kodėl piešiami būtent žmonės? Arūnas Revotas prisipažino, kad juos piešti – lengviausia. Susirinkusiuosius labiausiai žavėjo piešiniuose ryškios, didelės, įsimintinos akys. Parodos autorius pridūrė, kad piešdamas nesistengia pavaizduoti konkretaus žmogaus bruožų. Nors žmona Snieguolė kai kuriuose vaizduose atranda ir savęs. Arūno Revoto žmoną labiausiai žavi tai, kad kasdien piešinyje galima pamatyti vis kitą vaizdą.

Dailininkas prabilo ir apie svajones. Panevėžietis prisipažino, kad didžiausia jo svajonė – parodą eksponuoti savo namų kieme. Didelė tikimybė, kad noras išsipildys šiltuoju metų sezonu.

Nors šiuo metu piešimas kavos tirščiais užima visą Arūno Revoto laisvą laiką, tačiau viso renginio metu panevėžietis iš rankų nepaleido fotoaparato. Fotografija ir poezija – dar vieni parodos autoriaus pomėgiai. Jų namuose, Velžyje, guli du sąsiuviniai pilni eilių. Kažkada, kai tam ateis laikas, galbūt bus išleista ir poezijos knyga.

Skambant paskutinei moksleivių dueto Tito Pėžos ir Vakarės Šnyraitės atliekamai dainai, renginys ėjo į pabaigą. Po bibliotekininkės Linos Kučinskienės linkėjimų parodos autoriui, susirinkusieji neskubėjo skirstytis: apžiūrinėjo parodą, bendravo su menininku, fotografavosi šalia įsimintiniausių piešinių.

Biblioteka „Židinys“ mielai kviečia aplankyti Arūno Revoto parodą „Kavos žmonės“, kuri bus eksponuojama iki vasario 11 d.

Vaida Žalienė

Vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

 

Vaidos Žalienės nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: