Kelias naujam kvartalui – per vargus

Rokiškėnas Darius Šarkauskas ne vieną mėnesį varstė rajono savivaldybės duris dėl kelio į naujai besikuriantį gyvenamųjų namų kvartalą palei Juodupės gatvę. Pajudinti šį klausimą vyras buvo priverstas po to, kai jo namas liko „įkalintas“ kaimynų apsuptyje.

Nebuvo įvažiavimo

Naujame kvartale sklypą įsigijęs ir namo statybą pradėjęs rokiškėnas pasakojo, kad iš pradžių problemų dėl įvažiavimo į savo sklypą nebuvo. „Nuo pagrindinės – Juodupės gatvės – į mūsų kvartalą nėra jokio įvažiavimo, tad važiuodavau V. Kudirkos gatve ir per kaimyno sklypą pasiekdavau savo. Tačiau kaimynas pradėjo namo statybas. Maniškis stovi antras nuo pagrindinio kelio, todėl atsidūrė tarp dviejų namų. Norėdamas įvažiuoti į savo kiemą, turiu sukti lanką per nešienautą pievą. Per svetimą žemę juk nevažinėsiu, tad kreipiausi į rajono savivaldybę bent jau dėl paprasčiausio įvažiavimo įrengimo iš Juodupės gatvės. Ne kartą ėjau į savivaldybę, klausinėjau, kalbėjau – nieko. Su kaimynu svarstėme galimybę patys įsirengti įvažiavimą, tačiau išilgai Juodupės gatvės nutiestos įvairios vandentiekio ir elektros laidų trasos, tad ši mintis „nuplaukė“. Surinkome parašus dėl kelio poreikio ir įteikėme juos savivaldybės administracijos direktoriui. Po poros mėnesių gavau laišką. Jame teigiama, kad mūsų prašymas įrengti kelią bus įtrauktas į artimiausius projektus. Aš viską puikiai suprantu – nėra pinigų, bet kelias čia turėjo atsirasti dar 2011 m., kai žmonėms buvo išdalinti žemės sklypai“, – svarstė D. Šarkauskas.

Praėjusią savaitę „Gimtojo…“ redakcijai problemą išdėstęs rokiškėnas juokėsi, kad vos tik pasikalbėjo su žurnalistais, reikalai pajudėjo: „Greičiausiai tai sutapimas, bet praėjus kelioms dienoms po apsilankymo redakcijoje, sulaukiau skambučio iš savivaldybės. Man pranešė, kad po kelių dienų bus pradėti kelio rengimo darbai. Ir nemelavo.“

Pirmenybė – prisidėsiantiems

Rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyresnioji specialistė Regina Malcienė aiškino, kad šiame naujai suformuotame kvartale sklypai suteikti kaip kompensacija už kitoje vietoje turėtas žemes. „Prieš grąžinant žmonėms sklypus, turėtų būti įrengta gatvė, apšvietimas. Tačiau, kaip visada, rajono savivaldybės finansinės galimybės labai ribotos. Susidariusią situaciją sprendžiame kitaip: kvartale bus įrengtas nuvažiavimas su perlaida nuo Juodupės gatvės. Darbai kainuos apie 7 tūkst. Eur“, – kalbėjo specialistė.

Anot pašnekovės, probleminių gatvių apstu ir pačiame Rokiškyje, ir rajono seniūnijose: „Vien per dvi praėjusios savaitės dienas savivaldybės administracijos direktoriui perdaviau 17-os gyventojų prašymus tvarkyti vieną ar kitą kelią. Rudenį stengsimės sudaryti bent penkeriems metams prioritetinių gatvių sąrašą tam, kad gyventojams būtų aiškiau, kada ir kokią gatvę planuojama tvarkyti. Svarstysime ir galimybę gyventojams patiems prisidėti prie darbų finansavimo. Tokiu atveju gatvė taptų prioritetine. Iki rudens mieste numatyta sutvarkyti Laisvės gatvės atkarpą, jungiančią Kauno ir Respublikos gatves, bei išasfaltuoti Velniakalnio žvyrkelį. Kurias gatves tvarkyti pirmiausia, sprendžia speciali komisija. Orientuojamės ne tik į miesto, bet ir į seniūnijų kelius. Iš viso šiemet gatvių remonto darbams numatyta daugiau nei 800 tūkst. Eur.“

 

Miglė Katinauskienė

Rokiskis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: