Kelias Nr. 125 prasideda Biržuose

Pabėgti iš Biržų miesto į didžiąją Lietuvą šią vasarą gali būti sudėtinga. Balandžio mėnesį prasideda kelio Biržai –Pabiržė, Pasvalio gatvės ir sankryžos Muravankoje, rekonstrukcija.

Apie būtinybę rekonstruoti krašto kelią Biržai – Raubonys kalbama jau seniai, o 2008 metais net buvo parengtas techninis projektas. Jis nebuvo įgyvendintas, tačiau idėja nenumirė – 2015 metais projektas buvo atnaujintas. Pirmame etape kalbama apie atkarpos Biržai – Pabiržė rekonstrukciją ir techninio projekto iki Kirdonių parengimą bei kelio rekonstrukciją. Tačiau keliautojo akiai pastebimi ženklai atsirado tik šį pavasarį. Lyg pavasarinės gėlės šalikelėje sumirgo raudona apsaugine juosta aptverti geodeziniams matavimams skirti ženklai. Kitą svarbią žinią ištransliavo savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas. Jis pareiškė, kad derybose su būsimais kelio remontininkais pareikalavęs, jog iki miesto šventės turi būti pabaigta įrengti žiedinė sankryža Muravankoje, Vabalninko, Pasvalio, Skaistkalnės ir Kęstučio gatvių susikirtime. Pasak mero, jis gavo pažadą, kad iki liepos 15 dienos sankryža veiks.

Muravankos renesansas

Kokia padėtis yra iš tiesų? „Šiaurės rytai“ klausė savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiojo specialisto Laimučio Brazdžionio.

Pasak jo, viskas yra paruošta ir apie balandžio vidurį turi prasidėti rekonstrukcijos darbai. Bus įrengta žiedinė sankryža, atnaujinti įvažiavimai į Skaistkalnės ir Vabalninko gatves. Pagal projektą bus atnaujinta Pasvalio gatvė, įrengti nauji šaligatviai ir apšvietimas, sutvarkyta lietaus kanalizacija. Pabiržėje taip pat bus atnaujinti šaligatviai, sutvarkytas apšvietimas. Ten, kur namai labai arti kelio, bus įrengiami apsauginiai atitvarai. Senasis iki kapinių vedantis pėsčiųjų – dviratininkų takas bus atnaujintas ir pratęstas iki Pabiržės.

Visam šitam gėriui įgyvendinti jau pasirašyta sutartis, ją su konkursą laimėjusia AB „Panevėžio keliai“ pasirašė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Šio projekto dalyviai yra trys – jau minėta automobilių kelių direkcija, AB „Panevėžio keliai“ bei Biržų rajono savivaldybė.

Savivaldybės indėlis projekte yra 1,3 milijono eurų, už šias lėšas bus įrengta jau minėta žiedinė sankryža, Pasvalio gatvės apšvietimas, šaligatviai bei lietaus vandens nuvedimo sistema. Savivaldybei deleguotomis lėšomis taip pat bus tvarkomi Pabiržę kertančios gatvės šaligatviai, lietaus kanalizacija ir apšvietimas. Šiais metais iš Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšų šiam objektui gauta 300 000 eurų.

Pasak L. Brazdžionio, sutartyje numatyta 16 mėnesių darbų trukmė. Į šį laikotarpį neįskaitomas tarpas nuo gruodžio iki kovo ir kelio rekonstrukcijos darbai tuo metu nebus vykdomi. Viską sudėjus išeina, kad atkarpos iki Pabiržės rekonstrukcija užtruks kone dvejus metus. Visas projektas kainuos daugiau kaip 12 milijonų eurų.

Darbai – jau kitą savaitę

AB „Panevėžio keliai“ projektų vadovas Zenonas Poznanskis sakė, jog darbus ketinama pradėti nuo žiedinės sankryžos Biržų mieste statybos. Žiedo skersmuo bus apie 20 metrų – tai solidus objektas. Tuo pat metu darbai vyks ir Pabiržėje. Kad viskas suktųsi sparčiau, statybos laikotarpiu ketinama uždaryti Pasvalio gatvę, šiuo metu sprendžiami apvažiavimo klausimai. Pasak Z. Poznanskio, sankryžos įrengimą apsunkina galybė toje vietoje slypinčių miesto požeminių komunikacijų. Tas pats pasakytina ir apie Biržų gatvės per Pabiržę rekonstrukciją.

Paruošiamuosius darbus kelininkai ketina pradėti kitą savaitę, o dar po savaitės žadama dirbti visu pajėgumu. Projekto vadovas sakė, kad bus pasitelkta pakankamai žmonių bei technikos, ir iki liepos 15 dienos žiedinės sankryžos įrengimas tikrai bus baigtas.

Atnaujinto kelio asfalto dangos plotis bus 8 metrai, iš abiejų pusių bus 1,5 metro pločio kelkraščiai. Kur reikės, bus platinama kelio sankasa.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos duomenimis, 2014 metais vidutinis paros eismo intensyvumas atkarpoje Biržai – Pabiržė buvo 3545 automobiliai, iš kurių 528 – įvairūs sunkvežimiai.

 
Antanas Vaičeliūnas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: