„Keliaujančio knygų portfelio“ gastrolių sezonas prasidėjo

Panevėžio m. savivaldybės viešosios bibliotekos „Židinio“ filiale po trumpos vasarinės pauzės toliau vyksta skaitymo skatinimo projekto „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ renginiai. Norime priminti, kad šio projekto tikslas – skatinti vaikų skaitymą patrauklesnėmis, netradicinėmis priemonėmis, pažadinti skaitymo poreikį, plėsti pažinimo akiratį bendraujant su rašytojais, o gautas žinias pritaikyti dalyvaujant „Galvočių kovose“. Šių tikslų realizavimui galimybes atvėrė Kultūros rėmimo fondo suteiktas finansavimas.

Pirmojoje projekto dalyje moksleiviai jau dalyvavo keliose edukacinėse programose, susitiko su „Teatriuku“, piešė pasaką ant vandens, bendravo su Jurga Baltrukonyte. Antroji dalis prasidės „Keliaujančio knygų portfelio“ gastrolėmis. Jų metu planuojama sustoti trejose stotelėse: „Saulėtekio“ ir „Vyturio“ progimnazijose bei „Nevėžio“ pagrindinėje mokykloje.

Kiekvienoje stotelėje „Keliaujantis knygų portfelis“ svečiuosis 20 dienų ir vaikams pristatys 20 knygų: Vytautės Žilinskaitės, Kęstučio Kasparavičiaus, Virginijos Šukytės, Lino Kėvelaičio, Vytauto Račicko bei populiarių užsienio autorių kūrinių, o taip pat ir enciklopedinių leidinių. Kiekvienoje mokykloje vaikai turės galimybę pasitikrinti savo žinias „Galvočių kovų“ pusfinaliuose. Planuojama atrinkti po du pačius šauniausius jaunuosius skaitytojus iš kiekvienos mokyklos – projekto partnerės. Visi jie dalyvaus superfinale, kuris vyks lapkričio mėnesį „Židinio“ bibliotekoje. Skaityti, domėtis, varžytis, dalyvauti tikrai verta, juk pagrindinis prizas – elektroninių knygų skaityklė!

Rugsėjo antrą savaitę šventiškai pasipuošęs ir rimtai pasiruošęs „Keliaujantis knygų portfelis“ kartu su bibliotekininke Lina Kučinskiene pirmiausia atkeliavo į „Saulėtekio“ progimnaziją. Svečius pasitiko gausus ketvirtokų – projekto dalyvių būrys. Šeimininkai maloniai nustebino: su entuziazmu vaidino improvizuotame spektaklyje, demonstravo raiškiojo skaitymo įgūdžius ir lietuvių kalbos žinias, o meilė knygoms ir noras dalyvauti projekte tikrai niekam nekėlė jokių abejonių. Jaunųjų skaitytojų dėmesį prikaustė S. Tamaro knygos „Papirofobija“ pristatymas. Pasirodo, kad „papirofobija“ – tai greitai plintantis susirgimas, kurio priežastis yra televizija ir video žaidimai. Paaiškinusi, kas tai per liga, bibliotekininkė Lina pasiūlė apie šios ligos gydymo metodą pasiskaityti knygoje.

Iki „Galvočių kovų“ superfinalo moksleivių dar lauks susitikimai su gerai žinomais rašytojais Danguole Kandrotiene, Kęstučiu Kasparavičiumi, Aurelija Čeredaite ir teatru „Žalia varna“. Nepatikėsite, bet ir tai dar ne viskas! Visus organizatorių paruoštus siurprizus atskleisime tik patiems aktyviausiems, išradingiausiems ir, žinoma, daugiausia skaitantiems projekto dalyviams.

Linkime visiems sėkmės šiame kelyje į naudingos informacijos, nuotykių, įdomių istorijų ir pasakų kupiną knygų pasaulį!
Lina Kučinskienė
„Židinio“ bibliotekos vyresn. bibliotekininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: