Keliaujant keltu iš Talino į Helsinkį – ką verta aplankyti?

Baltasis šiaurės miestas arba Helsinkis – tai vieta, kuri turi ką pasiūlyti. Dinamiškai besivystanti Suomijos sostinė yra įvairi ir idealioje vietoje esanti kelionių kryptis. Keltas Talinas Helsinkis– tai greičiausias būdas aplankyti Suomijos sostinę.

Suomijos sostinė nėra didelis miestas, be to, centre išsidėstę svarbiausi lankytini objektai, kuriuose galima aplankyti pėsčiomis. Todėl pakanka ir poros dienų, kad pajustumėte šio miesto atmosferą ir pamatytumėte svarbiausius turistinius objektus.

Helsinkio katedra

Helsinkio Senato aikštė yra Suomijos sostinės pažinimo pradžios taškas. Tai reprezentatyviausia šio miesto aikštė, kurioje daug svarbių pastatų. Iš visų pastatų labiausiai išsiskiria liuteronų katedra. Bažnyčios pamatai graikiško kryžiaus formos. Įdomus faktas, kad šiandien Helsinkio katedros kriptoje veikia kavinė. Aikštėje taip pat yra Helsinkio universiteto pastatas ir Suomijos ministro pirmininko būstinė. Senato aikštėje taip pat pamatysite paminklą carui Aleksandrui II, primenantį, kad Suomija praeityje buvo Rusijos valdžioje.

Esplanade gatvė

Iš Plac Senacki galima nueiti iki krantinės. Geriausia pasivaikščioti reprezentacine Suomijos sostinės Esplanade gatve. Ten gražu, ypač žiemą, kai prospektas papuoštas kalėdinėmis dekoracijomis ir gražiai apšviestas. Gatvėje įsikūręs vienas garsiausių ir seniausių Helsinkio restoranų Kappeli.

Temppeliaukio bažnyčia

Vienas įdomiausių paminklų yra bažnyčia uoloje Helsinkyje – Temppeliaukyje, statyta 1969 m. Iš išorės pastatas neįspūdingas – matosi tik varinis kupolas. Tik interjeras gniaužia kvapą – ovalią šventyklos formą riboja uolų sienos. Stiklo plokščių dėka į vidų patenka natūrali šviesa.

Paragavę vietinių skanėstų galima pasivaikščioti pakrante. Yra nedidelis uostas, kuriame švartuojasi ir maži laiveliai, ir didesni keleiviniai laivai. Iš uosto keltu galime pasiekti saloje esantį Suomenlinna fortą.

Ar norite apsipirkti Helsinkyje?

Reikėtų eiti į pačiame miesto centre prie Katedros Helsinkio bulvare esančią Turgaus salę. Salė buvo pastatyta 1889 m. Turgaus salėje rasite daug vietinių produktų, sūrių, elnių mėsos ir suomiškų uogienių.

Pramogos automobilių gerbėjams

Senų amerikietiškų automobilių parodos yra sena tradicija rinkoje. Jos vyksta kiekvieno mėnesio pirmąjį penktadienį.

Kiek laiko turėtumėte praleisti tyrinėdami Helsinkį?

Jeigu nesidomite muziejais, Suomijos sostinę pamatysite per 1-2 dienas, tai puiki vieta vadinamajam miesto poilsiui. Tačiau tie, kurie domisi šiuolaikiniu menu ar Suomijos istorija, turės skirti kur kas daugiau laiko ekskursijoms.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: