Keliaujantis knygų portfelis linkėjo gerų atostogų

Jau beldžiantis nerūpestingai vaikystei ir vasaros atostogoms į duris, „Židinio“ bibliotekos darbuotojas – „Keliaujantis knygų portfelis“ kartu su bibliotekininkėmis Lina ir Inga aplankė Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos 3b klasės mokinius ir jų mokytoją Sigitą Bekerienę.

Susitikimas prasidėjo vaikų mintimis apie tai, kas jiems yra biblioteka. „Tai knygų rūmai, antri namai, kelias į žinių, noro būti išmintingam pasaulį“- teigė vaikai. O kad vaikams nepritrūktų vasarą išminties, „keliaujantis knygų portfelis“ moksleiviams pateikė ne vieną staigmeną, kartu draugiškai kviesdamas vaikus ir į tuoj prasidėsiančias stovyklas bibliotekose vasaros metu.

Vaikai, sužinoję portfelio atsiradimo bibliotekoje istoriją, smalsiai laukė, kas bus toliau. Šįkart svečias nebuvo nusiteikęs labai rimtai – drauge su bibliotekininke Lina apžvelgęs atsineštas knygas, perėjo prie žaismingosios dalies – knygelės atostogoms „100 būdų, ką veikti, kai neturi ką veikti“ pristatymo. Turėdami tikslą – atitraukti vaikus nuo kompiuterių, jie supažindino su įvairia veikla atostogų metu ir ne tik. O kaip smagu buvo girdėti, kad ne vienas vaikas šią knygelę jau buvo įsigijęs! Trečiokai išmoko pasidaryti vienkartinį puodelį, iš kurio tikrai galės atsigerti arbatos arba susidėti šiukšles. Vaikai dalijosi ir magijos paslaptimis, atsirado net galinčių pademonstruoti savo galias. Bibliotekininkė pasiūlė atostogų metu surengti su draugais magijos šou. Mažieji taip pat mokėsi stebuklingo rašymo su veidrodžiu bei slaptojo rašto paslapčių. Ir tai dar ne viskas. Moksleivių laukė dar kelios užduotys. Nesunkiai atpažinę autorius ir kūrinius iš perskaitytų ištraukų, atspėję personažus, jie įrodė, kad myli knygas, jas skaito ir jomis gyvena. Paskutinė ir linksmiausia užduotis buvo „žaidimas su balionais“, kurio metu reikėjo saugoti savo, o susprogdinti kito balioną.

Baigiantis renginiui norėjosi, kad vaikai rastų kelią ne tik į knygų pasaulį, bet ir į mokytojos, tėvelių širdis. Bibliotekos darbuotoja nurodė internetinį puslapį www.panbiblioteka.lt, kur yra nuoroda, skirta vaikams. Mokytoja išdalino rekomenduojamų knygų sąrašą ir pasiūlė idėją, ką rugsėjo pirmąją kiekvienas turėtų atsinešti savo portfelyje. Tai iš sąrašo perskaityti bent keletą knygų, rasti labiausiai patikusią mintį, su kuria norėtųsi grįžti į mokyklą ir ja pasidalinti su draugais.

Moksleiviams prisiekus niekada neužmiršti skaityti bei neplėšyti knygų, lankytis bibliotekose, „keliaujantis portfelis“ padovanojo klasei pasakų knygą ir linkėjo kiekvienam sukurti savo pasaką, kuri gimsta keliaujant, turiningai bei linksmai leidžiant atostogas, darant gerus darbus.


Panevėžio m. savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkės
Lina Kučinskienė ir Inga Matelienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: