Savas miestas_Edvard Blaževič_nuotr.

Keliauti po nepažintas Lietuvos miestų vietas kvies LRT tinklalaidė „Savas miestas“

Liepos 2 d., ketvirtadienį, pasirodys pirmoji LRT KLASIKOS tinklalaidė – „Savas miestas“. Tinklalaidės vedėjų komanda kvies kartu vykti į įvairius šalies miestus ir atrasti miestų svečiams dar nepažintas, tačiau vietos gyventojams puikiai žinomas vietas.

Keliauti po skirtingus miestus kvies radijo programos LRT KLASIKA klausytojams gerai pažįstamos laidų vedėjos — Birutė Rutkauskaitė, Indrė Kaminckaitė ir Austėja Kuskienė.

Tinklalaidės kūrėjos sako, kad miesto pažinimas vietos gyventojo akimis (angl. „like a local“) sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Eifelio bokštas, Big Benas ar Gedimino bokštas žinomi daugeliui, bet mažai kas žino, kur Klaipėdoje ieškoti „mirusių“ laivų prieplaukos ar po kuriuo Kėdainių tiltu rasime geriausią akustiką.

„Būtent tai ir siūlys „Savas miestas“ tinklalaidė – į miestus pažvelgti iš kitos perspektyvos. Pakeliauti po nuošalesnius rajonus ar net užkampius, kurie įsimintini ne tik dėl savo architektūros ar gamtos, bet dėl istorijos, kuri ją sieja su miesto gyventoju, mūsų pašnekovu. Kiekviena vieta tampa įdomi, kai sužinai už jos slypinčią istoriją“, — pasakoja tinklalaidės rengėjos.

Pirmasis tinklalaidės epizodas klausytojus nuves į Kauną. „Dvi kaunietės nusiveš užkietėjusią vilnietę į savąjį miestą ir atskleis savo ir miesto istoriją per visiškai neturistines vietas. Jautri močiutės istorija, feminizmo apraiškos ir žaliasis Kauno rajonas, kuriame praleistos ilgos paauglystės dienos“, – sako viena iš tinklalaidės kūrėjų A. Kuskienė.

Kiekvieną savaitę naujame tinklalaidės epizode klausytojų lauks vis kitas miestas ir jo gyventojai, supažindinsiantys su jiems brangiomis gimtojo miesto vietomis.

Pusvalandžio trukmės tinklalaidė „Savas miestas“ pasirodys kiekvieną ketvirtadienį LRT mediatekoje ir populiariausiose tinklalaidžių platformose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: