Keliautojams pagaliau atsivėręs Tailandas kviečia pradėti egzotinį žiemos sezoną

Ilgai laukta žinia turizmo pasaulyje keliautojus pradžiugino Tailando sprendimu atsiverti tarptautiniams turistams. Lapkričio 1 d. nuo COVID-19 infekcijos pasiskiepijusiems poilsiautojams atsivėręs egzotiškasis Tailandas yra viena saugiausių turistinių šalių. Ši Pietryčių Azijoje įsikūrusi atogrąžų šalis, daugeliui žinoma kaip Šypsenų kraštas, laukia visų, kurie išsiilgę šilumos, naujų pojūčių, gamtos grožio, skonių ir nepakartojamų įspūdžių.

Tailando vyriausybei galutinai patvirtinus reikalavimus, norintiems keliauti į Tailandą nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo užsienio turistų keliavimo režimas į Bankoką, Puketą, Krabi, Phangna, Koh Samui, Chonburi (Pataja) ir Čiang Mai.

Nepaprastas Tailandas

Kaip teigia kelionių agentūros „Baltic Tours Group“ atstovė Rasa Levickaitė, Tailandas yra patraukli žiemos atostogų kryptis, žavinti tropine gamta, saule, išskirtine gastronomija, čia poilsis prieinamas visiems  keliautojams, nepaisant amžiaus, finansinių galimybių.

Nuo auksinių smėlio paplūdimių iki vešlių drėgme alsuojančių džiunglių; nuo šurmuliuojančių judrių miestų iki tradicinių kaimelių; nuo prabangiausių a la carte meniu iki pakelės makaronų prekystalių; nuo istorinių budistų šventyklų iki XXI a. dangoraižių – nuostabus ir įvairialypis Tailandas nepalieka abejingų, nustebina ir sužavi visus apsilankiusius.

Šią žiemą Tailandas kviečia aplankyti vietoves, kuriose yra sertifikuoti viešbučiai, galintys teikti aukščiausio higienos standarto apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas, iškviesti medicininį personalą, suteikti pirmos kelionės paros karantinavimosi paslaugos paketą. 12-14 dienų kelionės paketo kainą įskaitant skrydžius – nuo 900 Eur. Reikia nepamiršti, kad papildomai kainuos Covid-19 testai, lankytini objektai, maistas, kuris Tailande ypatingai skanus ir vis dar už labai prieinamą kainą.

Puketas

Puketas – viena iš pietinių šalies provincijų ir pati didžiausia Tailando sala. Didžioji salos dalis (apie 70 %) gana kalnuota ir apaugusi miškais. Žemumoje įsikūrusios gumos, kokosų palmių ir ananasų plantacijos. Kadaise Puketas buvo vienas iš pagrindinių prekybos maršrutų tarp Indijos ir Kinijos. Šiandien pagrindinis salos pasididžiavimas – nuostabūs, viso pasaulio turistų pamėgti paplūdimiai. Nors tarp keliautojų Puketas plačiai žinomas dėl savo siautulingo naktinio gyvenimo, tai nėra vieta tik vakarėlių mėgėjams. Sala turi daug ką pasiūlyti ir atostogaujančioms poroms bei šeimoms su vaikais.

Krabi

Priežastis, kodėl pietinė Tailando provincija Krabi tokia populiari tarp turistų, visiškai paprasta. Šioje pakrantės provincijoje galima rasti daugybę įspūdingų gamtos objektų, kurie nenustoja stebinti lankytojų. Prie viso to pridėjus balto smėlio paplūdimius, krioklius, koralų rifus, skaidrius vandenis, urvus, nenuostabu, kad čia turizmas klesti jau daugelį metų. Pagrindiniai Krabi regiono centrai gerai pritaikyti turistams, kurių kasmet sulaukiama virš dviejų milijonų. Krabi pasaulyje žinoma dėl didžiulių kalkakmenio karstų, kylančių iš plokščių ryžių laukų arba jūroje.

Khao Lak

Pavadinimas „Khao Lak“, pažodžiui reiškia „Pagrindinis kalnas“. Khao Lak, įsikūręs vos už valandos kelio automobiliu į šiaurę nuo Puketo salos, nuostabioje Andamano jūros pakrantėje, yra vienas iš ramiausių Tailando kurortų. Ne mažiau kaip trys nacionaliniai parkai, apsupti kalvų, nusileidžiančių į šį nuostabų pakrantės ruožą su paplūdimiais, kurie tęsiasi kilometrus. Vos už 80 kilometrų nuo Puketo įsikūręs Khao Lak siūlo retą oazę poilsiui, kur puikiai dera vėsus atogrąžų miškas ir platūs balto smėlio paplūdimiai. Khao Lak turi daug naujai pastatytų ir atnaujintų kurortų, suteikiančių gausybę kokybiško apgyvendinimo, maitinimo vietų pasirinkimo.

Koh Samui

Koh Samui arba Samujis – trečia pagal dydį Tailando sala po Puketo ir Ko Čango salų, kurioje gyvena apie 60 tūkst. nuolatinių gyventojų. Iki XX amžiaus pabaigos sala iš esmės buvo savarankiška bendruomenė, kol aštuntajame dešimtmetyje atvyko pirmieji keliautojai. Žinios sklido ir keliautojų skaičius augo. Saloje galima pamatyti gamtos sukurtas uolas Hin Ta − Hin Ya, kas išvertus reiškia „senelis ir močiutė“. Taip pat pasigrožėti Na Muang kriokliu, aplankyti Auksinio Budos statulą, kuris pasukęs veidą į jūrą stovi pačioje didžiausioje salos budistų šventykloje, apsilankyti Na Tian drugelių sode. Taip pat Samujo saloje galima išvysti tradicinius tajų namukus, kurie dažniausiai statomi ne ant žemės, o ant vadinamųjų kojelių. Šios namą šiek tiek pakelia nuo žemės. Taip šiame krašte bandoma apsisaugoti nuo termitų ir gyvačių. Saloje auga didžiausia pasaulyje kokosų plantacija, kurioje pagrindiniai darbininkai – specialiai kokosus rinkti apmokytos beždžionės. Tajai patys kokosų nerenka, pavesdami šį darbą beždžionėms.

Ko Pha-Ngan

Vietovės pavadinimas kilęs iš žodžio „ngan“, reiškiančio „smėlio baras“. Tai vieta, idealiai tinkanti tiek ramiam poilsiui prie jūros su šeima, tiek savęs paieškoms,  tiek ir vakarėlių liūtams, nes būtent šioje saloje vyksta vienas garsiausių vakarėlių visame pasaulyje – „Fool Moon“ arba „Pilnaties“ vakarėlis. Ko Pha-ngan saloje taip pat gausu jogų ir hipių, siūlančių išsivalyti aurą, susibalansuoti čakras, išmokyti atsistoti ant galvos ar dar kitaip „nušvisti“. Galima ir pasiklysti toje gausioje dvasinių praktikų pasiūloje.

Koh Tao

Sala, įsikūrusi vakarinėje Tailando pakrantėje ir viena lankomiausių vietų. Gerai žinoma dėl nardymo, taip pat žygių pėsčiomis, laipiojimo uolomis ir boulderingo. Labiausiai turistų pamėgta vieta, vakarinėje pakrantėje esantis Sairee balto smėlio paplūdimys, kuris tęsiasi 1,7 kilometro. Salos pietuose esantis Chalok Baan Khao paplūdimys tampa vis populiaresnis kaip alternatyva norintiems pabėgti nuo minios. O tiek salos miškuose, tiek paplūdimiuose išsibarstę rieduliai pritraukia vis daugiau alpinistų.

Keliavimo į Tailandą taisyklės ir reikalavimai yra nuolatos atnaujinami oficialiame Tailando turizmo biuro puslapyje: https://www.tatnews.org/. Šiai dienai šalis skelbiasi esanti viena saugiausių žiemos turizmo krypčių ir nors taikomi testavimo reikalavimai gali sukelti papildomų išlaidų ir rūpesčių, tai yra vienas iš efektyviausių būdų saugiai patekti į šalį ir mėgautis poilsiu saugioje aplinkoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: