Kelionė į Anykščius

Rugsėjo mėn. 2b klasės mokiniai  vyko į kultūrinę, pažintinę, edukacinę kelionę po Anykščių  kraštą ir  dalyvavo edukacinėje pamokoje „Duonelė kasdieninė“.                                                                                                                 Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje mokiniai susipažino  su mūsų etninės kultūros simboliu – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutiko ir už stalo pasodino trobos šeimininkė  Nijolė. Ji  papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Antrokai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir jos pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino  su senoviniais buities daiktais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, kieme  vyko smagūs  žaidimai.

             Po to vaikai aplankė Vorutos pilį, kopė  į Šeimyniškėlių piliakalnį. Nuvyko prie Puntuko akmens, keliavo  Medžių lajų taku.

Kelionė buvo puiki. Visus  džiugino spalvinga rudens gamta , galimybė įgyti kuo daugiau žinių. Grįžome laimingi ir sužinoję daug įdomių dalykų.  

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Palmyra Šimaitienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: