Laisvalaikis - Pramogos - 2021-07-19

Kelionė kruizu – kaip pasiruošti ir ko tikėtis?

Vasara įsibėgėja, tad vis daugiau žmonių planuoja savo atostogas ir ką veiks jų metu. Šiltas ir malonus oras vilioja ne tik pasipliuškenti jūroje ar ežere, bet ir išbandyti kitas pramogas ant vandens. Jau daugelį metų savo populiarumą išlaikantys kruizai ir šiemet sulauks nemažai norinčiųjų pasimėgauti vandens kelionėmis ir laivuose teikiamomis pramogomis. Vis dėlto, susiruošus atostogauti būtent taip, pirmąjį kartą gali kilti nemažai klausimų – ko tikėtis, kaip pasiruošti ir kokį maršrutą rinktis?

Maršrutai – kiekvieno skoniui ir pomėgiams

Ne paslaptis, kad kelionių agentūros bei privatūs organizatoriai siūlo itin platų pasiūlymą maršrutų. Būtent todėl kiekvienas asmeniškai gali pasirinkti širdžiai mieliausią pasiplaukiojimą. Jei plaukti ketinate pirmą kartą, verčiau rinkitės trumpesnį ir artimesnį maršrutą. Taip galėsite išbandyti save ir sužinosite, ar plaukiant nekankina jūros liga ar galvos svaigimas. Itin atidžiai sekdami orus puikų pasiplaukiojimą galite susiorganizuoti net Baltijos jūroje. O jei norisi šiltesnio klimato ir žydresnio vandens, išbandykite kruizus aplink pietų Europos salas. Jei kruizai yra jau pamėgtas atostogų pasirinkimas ar net kasmetinė tradicija, būtinai išbandykite tolimesnius maršrutus į JAV ar JAE. Tokia kelionė prilygsta gyvenimui prabangiame viešbutyje, nes į kelionės paketą įeina ir daugybė pramogų tarp specialių maršruto stotelių. Vis dėlto, tolimi ir ilgai trunkantys maršrutai yra ir gerokai brangesni už populiarius vietinius, tad finansavimo klausimais verta pasikonsultuoti čia. Atostogas galėsite praleisti pasimėgaujant malonumais.. 

Atkreipkite dėmesį į siūlomas pramogas

Įsigydami kelionę kruizu būtinai atkreipkite dėmesį į siūlomas pramogas. Daugelyje kruizų, trunkančių daugiau nei savaitę, vis dar gyva tradicija bent porą vakarų per kelionę pasipuošti vakarienei. Damos kviečiamos pasipuošti vakarinėmis suknelėmis, o vyrai – smokingais. Tiesa, tokia tradicija kai kuriems keliautojams – tikrų tikriausias malonumas, tačiau nemėgstantiems ištaigingų derinių – vien tik galvos skausmas.

Verta įsidėmėti, kad kruizai sustoja tik tam tikrose stotelėse, tad derėtų pasidomėti galimybe apžiūrėti miestus, kuriuose galėsite išlipti. Tai galite padaryti savarankiškai arba pasinaudodami vietoje siūlomomis ekskursijomis. Taip pat skirkite laiko susipažinimui su veiklomis, kurias galėsite išbandyti tarp šių stotelių. Baseinai, kino teatrai, garsūs spektakliai, koncertai, prabangios vakarienės ar net mini golfo aikštelės – visa tai gali būti įtraukta į jūsų kelionę. Pramogų gali būti tiek daug, kad tikėtina visko net nespėsite išbandyti. Svarbiausia atsirinkti, ką labiausiai norėtumėte išbandyti dabar, o ką paliktumėte kitoms atostogoms.

Kajutė – ne mažiau svarbu

Atminkite, kad įsigydami bilietus tokiai kelionei, turėtumėte dėmesio skirti ir gyvenimo laive sąlygoms. Plaukdami Baltijos jūra ar kitu neilgu maršrutu, galite gyventi kajutėje be lango. Toks pasirinkimas bus ir kur kas pigesnis už kajutes su langu, tačiau ilgai leidžiant laiką tamsioje kajutėje gali sutrikti paros ritmas, imsite prastai jaustis, gali kankinti galvos skausmas ar svaigimas. Būtent todėl iš anksto sužinokite, kokiomis sąlygomis turėsite ilsėtis ir nepamirškite pasiimti būtiniausių medikamentų, jei kankintų jūros liga ar kiti nemalonūs pojūčiai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: