Kelionės automobiliu: patarimai saugiai ir patogiai kelionei

Prieš akis – paskutinis ilgasis vasaros savaitgalis, ir tikėtina, kad daugelio planuose numatyta kelionė prie jūros, o gal ir dar toliau. Tolimos kelionės automobiliu skiriasi nuo kasdienio važinėjimo po miestą, tad suprantama, jog tam reikalingas atsakingas pasiruošimas. Kaip susiplanuoti maršrutą, ko gali prireikti kelyje ir atsakingai paruošti automobilį kelionei – daugybė klausimų kyla besiruošiant. Į juos sutiko atsakyti ir savo patirtimi pasidalinti Andrej Kreč, „Everwest Group“ „Drivers Academy“ vyr. instruktorius, vedantis specializuotus mokymus vilkikų vairuotojams. Ilgametę vilkiko vairavimo ir tolimų kelionių patirtį sukaupęs pašnekovas papasakojo, kaip pasiruošti kelionei, kad namo parsivežtumėte tik malonius įspūdžius.

Andrej Kreč teigimu, svarbiausias elementas saugiai kelionei – techniškai tvarkingas automobilis. Todėl prieš kiekvieną ilgesnę kelionę, nesvarbu ar tai poros šimtų kilometrų savaitgalio išvyka prie jūros ar poros savaičių kelionė per visą Europą, rekomenduojama patikrinti automobilio techninę būklę ir tokius parametrus kaip variklio alyvos lygis, žibintų lemputės, langų valiklio, aušinimo ir stabdžių skysčius, kondicionieriaus veikimą. O jei planuojama ilgesnė kelionė, instruktorius rekomenduoja užsukti į patikimą automobilių servisą, kad ten patikrintų automobilio techninę būklę, įskaitant pakabą, stabdžių trinkeles, stabdžių diskus, visus skysčius, jei reikia pakeisti variklio tepalą, oro ir kuro filtrus.

„Drivers Academy“ instruktorius pažymi, kad sėkminga kelionė laukia tuomet, kai esame pasiruošę netikėtoms situacijoms ar automobilio gedimams, tad naudinga bagažo skyriuje vežtis įrankius, kaip pavyzdžiui, žibintuvėlis, atsuktuvų rinkinys, izoliacija, greito remonto padangoms rinkinys ar kiti. Kelionėje labiausiai praverčia daugiafunkciniai daiktai, toks ir yra kiekviename žingsnyje dažniausiai mus lydintis išmanusis telefonas, tad ir čia jis atlieka daugybę funkcijų, įskaitant ir navigaciją: „Kalbant apie navigaciją, jau seniai įpratome naudoti išmaniajame telefone įdiegtas programėles. Net ir standartinė „Google Maps“ programa turi daugybę naudingų funkcijų: galima rinktis greičiausią maršrutą, trumpiausio atstumo kelią, artimiausias vietas sustojimui, degalines, realiu laiku matyti transporto eismo kamščius ir juos aplenkti naudojantis programėlės siūlomu alternatyviu maršrutu. Tad pakuojant lagaminą, svarbu nepalikti namie ne tik telefono, bet ir jo automobilinio įkroviklio, kad neliktumėte be ryšio,“ dalijosi patirtimi A. Kreč.

Anot pašnekovo, planuojant maršrutą, atkreipkite dėmesį į savo kelionės tipą: jei norite į savo kelionės tikslą nuvykti kuo greičiau, Jums greičiausiai tiks greitkeliai ir mokami keliai, kur važiuosite tiesiu, lygiu keliu su išvystyta infrastruktūra pakelėje – kavinės, degalinės, poilsio aikštelės. O štai, norint atrasti vaizdingus maršrutus, netikėtus sustojimus lankytinuose objektuose pakeliui,  pašnekovas rekomenduoja pasirinkti nemokamus kelius, kurie dažniausiai būna siauresni, vingiuoti ir gali pasiūlyti įdomių atradimų pakeliui link tikslo.

Andrej Kreč primena, kad planuojant kelionę su šeima naudinga iš anksto pagalvoti apie užkandžius ar žaidimus mažiesiems keliautojams. Taip jie turės veiklos kelyje, o jūs sutaupysite, nes neteks pirkti užkandžių ir žaislų kaskart sustojus poilsiui.

Taupiesiems keliautojams A. Kreč primena ir ekonomiško vairavimo principus: svarbu visada į priekį numatyti situaciją. Jei yra galimybės, stenkitės vengti sustojimų, leiskite automobiliui riedėti. Išnaudokite autopiloto funkcijas – automobilis, važiuodamas pastoviu greičiu, degins mažiau kuro. Sustojus pasipildyti kuro degalinėje, patikrinkite padangų slėgį. Tai itin aktualu, kai keliaujame į kalnus ar kai staiga keičiasi aplinkos temperatūra.

Paklausus, kaip užsienyje išvengti kelių eismo taisyklių pažeidimų, A. Kreč patarė stebėti kelio ženklus ir jais vadovautis vairuojant, bei pasienyje atkleipti dėmesį į specialius informacinius kelio ženklus: „Europos šalyse įprasta praktika, kai kirtus šalies sieną iškart galima susipažinti su pagrindine informacija apie greičio apribojimus šalyje, koks greitis leistinas mieste ir koks – užmiestyje. Sekdami šiomis rekomendacijomis, išvengsite nemalonumų“.

Tvarkinga transporto priemonė, būtiniausi daiktai, mobilusis ir interneto ryšys navigacijai bei vaizdingas maršrutas – tobulas receptas tiek savaitgalio, tiek ir ilgus kilometrus besidriekiančiai suplanuotai atostogų kelionei.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: