Pexels nuotr.

Kelionių organizatoriams leista už neįvykusią kelionę siūlyti metus galiojančius kuponus

Siekiant išsaugoti turizmo verslą ir keliautojų lėšas, šiandien Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotiems Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Turizmo įstatymų pakeitimams, kurie suteiks galimybę kelionių organizatoriams, patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 situacijos, siūlyti turistams alternatyvą – kuponą, kurio vertė būtų ne mažesnė nei už neįvykusią kelionę sumokėtą pinigų sumą. Vyriausybė prašo Seimo svarstyti įstatymo pakeitimo projektus ypatingos skubos tvarka.

„Tiek kelionių organizatoriai, tiek ir turistai šiandien susiduria su sudėtinga situacija. Kelionių pardavimas šiuo metu praktiškai sustojęs, kelionių organizatoriai patyrė nuostolių dėl neplanuoto turistų susigrąžinimo, tad turizmo sektorius šiuo metu neturi apyvartinių lėšų iškart grąžinti turistams už neįvykusias keliones sumokėtus pinigus. Siūlomais pakeitimais įtvirtinta galimybė susitarti, kad turistai neprarastų už keliones sumokėtų pinigų, o kelionių organizatoriai galėtų išsaugoti darbo vietas, išvengtų bankroto ar nemokumo atvejų ir galėtų alternatyviais būdais atsiskaityti su turistais už neįvykusias keliones bei neprarasti klientų ir galbūt jiems pasiūlyti papildomų paslaugų už tą pačią kainą. Suėjus kupono galiojimo termino pabaigai, neišsirinkus tinkamo pasiūlymo, turistams bus grąžinti pinigai“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Siekdama, kad Lietuva nepažeistų Europos Komisijos direktyvos dėl kelionių paslaugų paketų taikymo,Ekonomikos ir inovacijų ministerija drauge su Teisingumo ministerija kovo 18 d. kreipėsi į Europos Komisiją dėl galimybės lanksčiau vertinti direktyvos sąlygas už neįvykusią kelionę dėl karantino grąžinti turistams pinigus per 14 dienų. Kovo 27 d.gautame Europos Komisijos atsakyme teigiama, kad kelionių organizatoriai galisiūlyti turistams kuponus, kurių suma lygi neįvykusios kelionės sumai, tačiau turi būti garantija, kad kuponams galiotų turimas kelionių organizatorių nemokumo užtikrinimas (draudimas ar banko garantija).

Kupono, kuris galios 12 mėnesių, sąlygos bus apibrėžtos Lietuvos Respublikos turizmo įstatyme. Būsimai kupono kelionei bus taikomos tos pačios kelionių organizatoriaus prievolių užtikrinimo sąlygos, kokios būtų taikomos, jeigu už būsimą kelionę turistas būtų sumokėjęs savo lėšomis. Turistui nepanaudojus kupono per 12 mėn., kelionių organizatorius privalės grąžinti turisto sumokėtus pinigus per 14 dienų nuo kupono galiojimo termino pabaigos.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, bendras Lietuvoje veikiančių kelionių organizatorių skaičius yra 252, iš jų 116 užsiima išvykstamuoju turizmu, 40 – vietiniu turizmu, 96 – tik atvykstamuoju turizmu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: