Kelionių romantika ir realybė

Nuotykių troškulys, tolimų kraštų šauksmas ar romantikos paieškos verčia Stanislovą Grubliauską kiekvieną vasarą sėsti ant dviračio ir leistis į ilgas keliones po Europą. Šįkart grįžęs iš kelionės į Liuksemburgą savo įspūdžiais jis dalijosi Gabrielės Petkevičaitė-Bitės viešojoje bibliotekoje, savo pasakojimą iliustravęs gausybe nuotraukų.

Keletas faktų. Kelionės metu jis pravažiavo šešias šalis: Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Olandiją, Belgiją, Liuksemburgą. Ši viena mažiausių Europos šalių Stanislovą viliojo nuo paauglystės. Iš 42 kelionės dienų net 39 važiavo prieš stiprų vėją. Pastarasis koregavo kelionės planus – vietoj planuotų 8 dienų iki Danijos mynė dviračio pedalus 12 dienų. Teko iškęsti ir darganas, ir pliaupiančias liūtis, tačiau viską atpirko kelionės romantika: Šopeno muzika vienoje Lenkijos bažnyčių, mažų miestelių jaukumas, netikėtos pažintys.

S. Grubliauskas fiksavo kiekvieną įdomesnę kelionės akimirką ir sukaupė tūkstančius vaizdų, tačiau pasakojimui atrinko 700 nuotraukų. Jose įamžintos kaimo sodybos ir miestų architektūra, gamtos grožis ir pakely sutikti žmonės. Seno vandens malūno, gandrų būrio ar romantiškus pajūrio vaizdus papildo visokie naudingi pastebėjimai, pavyzdžiui, kaip tvarkingai Danijoje rūšiuojamos šiukšlės. Kartu su nuotraukų autoriumi klausytojai jautėsi apkeliavę visas šešias šalis, pajutę kelionės skonį, net visas lietaus atmainas: nuo dulksnos iki liūties.

Kelionėje patirtus šiurpius nuotykius, kaip įprastai, Stanislovas papasakojo ramiai, paspalvindamas juos humoru. Dar pasidžiaugė, kad nors sprogus dviračio padangoms patyrė traumą, tačiau po to įsigijo tokias geras, kad su jomis jau nuvažiavo 5 tūkstančius kilometrų.

Kiekvienoje šalyje S. Grubliauskas fiksavo tai, kas jam įdomu. Jis ieško savų įdomybių, o ne tų, kurias rekomenduoja turizmo gidai. Pakelyje pamatyti vaizdai, įvykiai, bendravimas su pakeleiviais praplėtė jo akiratį. Kelionėse jis pailsi ir patiria įdomių įspūdžių.

S. Grubliauskas dirba Panevėžio kraštotyros muziejuje popieriaus ir dokumentų restauratoriumi. Vasaromis dviračiu keliauja jau 15 metų. Tai jau trečias kasmet bibliotekoje surengiamas Stanislovo vasaros kelionių dviračiu pristatymas. Praėjusiais metais jis pasakojo apie kelionę į Šveicariją, užpraėjusiais – apie kelionę per 13 Europos šalių.

 

Virginijos Januševičienės tekstas

 

Virginijaus Benašo nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: