TV3 nuotr.

Kelionių šou „Metam monetą“ atgarsiai: garsus keliautojas surado L. Pobedonoscevo paslėptą lobį

Lietuvos televizijos žiūrovų širdis šią vasarą užkariavo TV3 kelionių projektas „Metam monetą“ – už vedėjų vairo stojusių garsių aktorių bei draugų Audriaus Bružo ir Leonardo Pobedonoscevo nuotykiai nepaliko abejingų. Net ir sezonui pasibaigus, projekto atgarsiai vis dar netyla.

Pirmojo sezono metu laidos herojai spėjo žiūrovams atverti duris į įvairiausias pasaulio šalis. Tarp jų – Egiptą, Portugaliją, Graikiją, Turkiją, Bulgariją ir Sakartvelą.

Paskutinėje sezono laidoje charizmatiškieji keliautojai Audrius ir Leo žiūrovams parodė, kaip atrodo poilsis ir pramogos įspūdingomis kalvomis, kerinčia augalų žaluma ir vietinių svetingumu garsėjančiame Sakartvelo pietvakarių regione Batumyje.

Paskutinėms eterio minutėms einant į pabaigą, vienas iš vedėjų, L. Pobedonoscevas, ištikimiausiems laidos „Metam monetą“ gerbėjams padarė staigmeną. Vienoje iš lankomų vietų jis paslėpė butelį su lobiu, kuriame – 100 eurų bei kontaktai, kuriais radus vertingą prizą reikėtų kreiptis. Akyliausiai laidą stebėję žiūrovai netrukus galėjo leistis į šio lobio paieškas.

Laidos kūrybinės komandos nuostabai, jų paslėptą staigmeną surado ištikimas projekto gerbėjas, garsus Sakartvelo keliautojas – Tite Mikadze.

Sveikiname radus paslaptingąjį butelį su lobiu nuo „Metam monetą“ kūrėjų! Papasakokite, kaip pavyko jį surasti?

Viskas nutiko labai organiškai. Išgirdęs naujieną, jog projekto vedėjai atvyko į Sakartvelą, negalėjau patikėti, kad įvyko toks atsitiktinumas, mat tuomet pats kaip tik irgi lankiausi Batumyje.

Pasakiau sau, kad būtų įdomu šį paslėptą butelį surasti. Susiradau žemėlapyje lokaciją, kurioje jie tą lobį paslėpė – parką greta viešbučio, kur buvo apsistojęs Leo. O tuomet viskas vyko labai paprastai – atvykęs į tikslią vietą, vienoje iš ten esančių gėlių arkų suradau jų paslėptą staigmeną.

Ką tame butelyje radote?

Atidarius rastą butelį, jo viduje radau gražiai suvyniotą popierių ant kurio trimis kalbomis – lietuvių, anglų ir kartvelų – buvo parašytas sveikinimas. O šalia laiškelio radau pridėtus 100 eurų. Laiškelyje taip pat buvo prašoma su visais pasidalinti, kad lobis surastas. Negalėjau patikėti, kad aš jį taip lengvai radau! Man labai pasisekė.

Kuo jus žavi šis kelionių šou?

Aš pats esu keliautojas, keliauju jau 12 metų. Visuomet bandau surasti įdomių vietų, kur galėčiau nuvykti, pamatyti kažką smagaus. Tad esu labai laimingas, kad yra kuriami tokie kelionių projektai. Iš vienos pusės, žiūrint tokį kelionių šou galima sužinoti tikrai daug ir naudingos informacijos: kokias vietas aplankyti, ką būtina su savimi turėti. O iš kitos pusės – tai labai atpalaiduojanti, gerų emocijų suteikianti laida.

Projektą įdomu stebėti dar ir dėl to, jog vedėjai yra tokie charizmatiški – žiūrėti į jų keliavimo procesą niekada nebūna nuobodu. Kelionės metu jie pasidalina visais momentais: kai kažkas prajuokina, kažkas nepasiseka. Visa tai verčia tapti priklausomu nuo šio šou!

Jei turėtumėte progą tapti tokio televizinio šou vedėju, ar sutiktumėte?

Be jokios abejonės! Man labai patinka keliauti, susipažinti su naujais žmonėmis. Mano darbas išmokė mane teisingai vadyti kamerą, kokiu kampu pateikti matomus vaizdus. Manau, tai palengvintų tokį darbą. Be to, manau, kad turiu ir neblogą humoro jausmą, kuris būnant tokios laidos vedėju, tikrai yra reikalingas.

 „Metam monetą“ vedėjai, kaip ir jūs, yra užkietėję keliautojai. Ar teko pastebėti tarp jų ir savęs kokių nors panašumų?

Tikrai taip. Jie man pasirodė labai linksmi ir charizmatiški žmonės. Juos stebint susidaro vaizdas, kad jie keliauja ne dėl to, kad tai yra jų darbas, bet todėl, kad nuoširdžiai myli keliones. Jiems neužtenka nuvažiuoti į kokią šalį, pasidaryti gražią nuotrauką ir grįžti namo. Tiek Leo, tiek Audriui patinka analizuoti lankomos vietos kultūrą, papročius, ją pažinti iš tikro, o ne tik kaip gražų paveikslėlį. Juk taip ir galime pažinti svečią šalį – ragaudami jų maistą, klaidžiodami po miesto gatveles, bendraudami su vietiniais.

Šou vedėjai keliavo dviem būdais: turėdami neribotą ir labai mažą biudžetą. Kaip manote, koks iš šių dviejų keliavimo būdų yra geresnis?

Abu keliavimo būdai turi savo žavesio. Keliaudamas aš taipogi ne visuomet apsistoju viešbučiuose. Miegu ir pigesniuose hosteliuose, kuriuose esu susipažinęs su labai įdomiais žmonėmis. O visa tai yra todėl, kad atvirkščiai nei viešbučiuose, hosteliuose yra daug bendrų erdvių, kambaryje miegi ne vienas.

Koks yra geriausias kelionių biudžetas, labai priklauso nuo lankomos šalies ir kaip tu sugebėsi suplanuoti savo išlaidas. Pavyzdžiui, jei aš keliauju po Los Andželą, man reikia nuomotis automobilį, nes kitaip kelionė tampa labai sudėtinga. Tuomet didžioji mano biudžeto dalis keliauja transportui, o kitą dalį turiu paskirstyti atsakingai. Visiškai priešingai yra nuvykus į Tailandą, kur transportas kainuoja net kelis kartus pigiau, vadinasi galiu pasilikti daugiau išlaidų pramogoms ir šalies tyrinėjimui. Arba, pavyzdžiui, keliaujant Amazonės miškuose, pragyvenimo išlaidos visai sumažės iki minimumo, o bendravimas su vietinėmis gentimis paliks neįkainuojamą įspūdį.

Kas jus paskatino pradėti keliauti? Ką jums reiškia kelionės?

Viskas prasidėjo mokykloje, kai man buvo septyneri. Nuo antros klasės pradėjome mokytis istorijos. Savo mokymąsi pradėjome nuo labai senų istorinių laikų ir tai mane sužavėjo. Atsimenu, vieną dieną grįžęs namo savo mamai pasakiau, kad man negana vien tik knygų, aš noriu daugiau. Po šių mano žodžių ji man nupirko seną enciklopediją. Sėdėdamas namuose mokinausi visas pasaulio šalis pagal abėcėlę – taip kiekvienais metais mano susižavėjimas svečiomis šalimis tik stiprėjo. Tuomet, kai mokykloje atsirado kompiuteriai, kuriuose galėjome matyti ne tik juodai baltą vaizdą, aš taip džiaugiausi, kad galėsiu pamatyti kitas pasaulio šalis taip, kaip jos atrodo iš tikrųjų. Mokytoja buvo šiek tiek sunerimusi ir manė, kad mano aistra kelionėms yra šiek tiek keista (šypsosi).

Kokia buvo pirmoji jūsų kelionė?

Pirmoji mano kelionė buvo į Filipinus. Aš norėjau pamatyti ką nors visiškai priešingo nei  Sakartvelas. Mane domino, kaip kūrėsi ši šalis, kaip keitėsi jos religija, kaip viena nuo kitos skiriasi gentys gyvenančios salose, todėl norėjau visą šalies istoriją pačiupinėti savomis rankomis. Kai pamačiau šią šalį gyvai, ji buvo 100 kartų įdomesnė ir egzotiškesnė, nei teko prieš tai skaityti knygose. Šios savo kelionės niekada nepamiršiu.

Tikriausiai, taip dažnai keliaujant nutinka įvairių nuotykių. Gal atsimenate įsimintiniausią?

Vienas įsimintinesnių nuotykių buvo nutikęs tuomet, kai viešėjau Arizonoje, JAV. Būdamas ten, išsinuomavau automobilį ir nukeliavau iki garsiojo Las Vegaso. Tuo metu ten vyko garsios pasaulinės pop žvaigždės Jennifer Lopez koncertas. Po koncerto susipažinau su keliomis merginomis. Buvo vėlus vakaras ir jos man pasiūlė keliauti prie ežero. Mes įsėdome į mano automobilį, pradėjome važiuoti tarp uolų man nežinomais keliais. Kadangi merginoms po koncerto vis dar buvo linksma, jos pradėjo dainuoti, šokti ir taip siūbuoti automobilį, kad staiga bevažiuojant uolėtu keliu pasitaikė didėlis akmuo ir aš jo nematydamas atsitrenkiau. su automobiliu Laimei, visi likome sveiki, tačiau automobilis nebuvo toks sveikas – iš jo pradėjo bėgti tepalai. Minutei pasijutau visiškai bejėgis: aš stoviu kažkur tarp uolų, naktį, esu viduryje dykumos, mano nuomota mašina sugedusi, o šalia manęs – visiškai nepažįstamos merginos.

Šiek tiek nurimęs ir supratęs, kad nieko negaliu pakeisti, tad kartu su jomis iškeliavau pėsčiomis prie ežero. Ten visą naktį maudėmės, juokėmės ir bendravome ir naktis vis dėlto buvo tikrai puiki. O ryte netikėtai ežeru savo valtimi atplaukė vyras, kuris, paprašytas, pasiryžo mums padėti. Jis mano automobilį sutvarkė ir mes toliau laimingai dar šešias ar septynias dienas keliavome.

Esate itin populiarus socialiniuose tinkluose. Kodėl ten pradėjote dalintis savo kelionių patyrimais? Kaip apie tai atsiliepia žmonės, kurie jus stebi?

Atsimenu, pandemijos pradžioje tik kelios šalys buvo neuždraudusios keliautojams atvykti. Aš nuvykau į vieną iš tų šalių, susiradau žmogų, kuris vairavo sunkvežimį ir paprašiau kad  mane paslėptų savo miegojimo vietoje. Taip aš kirtau sieną ir atsidūriau Italijoje, kur tuo metu nebuvo galima atvykti. Tai buvo visiškai absurdiškas patyrimas! Tada supratau, kad tikrai turiu kuo pasidalinti su kitais ir susikūriau savo „Instagram“ profilį, kuriame iki dabar dalinuosi visais kelionių įspūdžiais. Čia galima pamatyti kaip atrodo kelionės po Aliaską, Braziliją, Ameriką ir taip toliau. Stengiuosi rodyti ne tik save, bet daugiau dėmesio kreipti į tas vietas, kuriose lankausi. Manau, mano profilis padeda kitiems pasijusti taip, tarsi keliautų kartu su manimi. Taipogi, jie gali pasisemti daug informacijos, kur nuvykti bei kur ką pamatyti – visai kaip ir kelionių projekte „Metam monetą“.

Nesenai kartu su „National Geographic“ turėjau keliauti į ekspediciją po Peru, tačiau būtent tada Ukrainoje prasidėjo karas. Kadangi mano močiutė yra ukrainietė, žinojau, kad turiu kažkaip prisidėti prie šios šalies žmonių gerovės, todėl atidėjau kelionę į Peru. Prisirinkęs daugybę maisto produktų ir būtiniausių prekių nuvykau į Ukrainą ir pristačiau žmonėms savo siuntinį. Ten būdamas nusifotografavau su Sakartvelo ir Ukrainos vėliavomis, taip išreikšdamas, kad mano šalis palaiko Ukrainos žmones. Dabar teko girdėti, kad tą nuotrauką kažkas perpiešė ant vieno iš ten esančio bunkerio sienų kaip Sakartvelo ir Ukrainos draugystės simbolį. Džiugu, kad tokiais dalykais taip pat galiu pasidalinti su savo sekėjais bei įkvėpti ir juos nuveikti kažką gero.

Kelionių šou „Metam monetą“ laidos įrašus galite rasti TV3play mediatekoje. Nepraleiskite progos pamatyti išskirtines kelionių kryptis: https://bit.ly/3zymPCZ


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: