Keturiose apskrityse registruoti devyni Delta atmainos atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad, atlikus sekoskaitos tyrimus, Lietuvoje užfiksuoti dar devyni iš Indijos kilusios Delta koronaviruso atmainos atvejai. Penki iš jų nustatyti Klaipėdos, du Kauno ir po vieną – Šiaulių ir Utenos apskrityse. Iš viso šiuo metu Lietuvoje registruoti 32 šios atmainos, kurią Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra priskyrusi prie susirūpinimą keliančių atmainų, atvejai. 

Penki iš naujausių atvejų, kai patvirtinta Delta atmaina, vertinami kaip įvežtiniai, t. y. arba patys asmenys keliavo, arba užsikrėtė po kontakto su užsienyje buvusiais žmonėmis. Likę keturi atvejai, atsižvelgus į epidemiologinės diagnostikos duomenis, vertinami kaip vidinio plitimo atvejai – žmonės nurodo nesilankę užsienyje ir nebendravę su iš užsienio grįžusiais asmenimis.

„Vidinis plitimas šiuo metu registruotas penkiose apskrityse – Vilniaus, Utenos, Klaipėdos, Kauno ir Šiaulių. Iki tol buvome vidinį plitimą registravę dvejose apskrityse. Tai rodo, kad šios viruso atmainos geografija yra žymiai platesnė ir tai yra labai aiškus ženklas, jog privalome išlaikyti dėmesį prevencijai, o svarbiausia – pasiskiepyti“, – sako laikinoji NVSC vadovė Giedrė Aleksienė.

Visiems šiems asmenims COVID-19 liga patvirtinta nuo birželio 15 d. iki birželio 26 d.

NVSC primena, kad pirmasis Delta atmainos atvejis Lietuvoje nustatytas birželio mėnesio viduryje. Jis buvo registruotas Klaipėdoje, įvežtas iš Uzbekistano.

Lietuvoje vykdoma masinė vakcinacija, tad visi asmenys,  sulaukę 16 metų, raginami registruotis skiepui internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Be to, Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija vykdoma ir Lietuvoje. Registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

Specialistai primena, kad vakcinos, kaip rodo naujausi moksliniai duomenys, apsaugo ir nuo koronaviruso atmainų, todėl ragina skiepytis tuos, kurie to dar nepadarė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: