Ketvirtadienį – dokumentinis filmas apie rašytoją Petrą Dirgėlą

Liepos 23 d. (ketvirtadienį) 16 val. bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) – režisierių Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus dokumentinis filmas „Rašytojas Petras Dirgėla“ (2004 m., trukmė 29 min.) apie Lietuvos prozininką, eseistą Petrą Dirgėlą (2003 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą).

Petras Dirgėla kartu su broliu Povilu Dirgėla (1997 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu) parašė apysakų ir apsakymų rinkinių. Kūrybinį Petro Dirgėlos palikimą sudaro daugiau negu dvidešimt prozos knygų. Kartu su Rimantu Šaveliu parašė scenarijų kino filmui „Arkliavagio duktė“. Bene žinomiausia yra Petro Dirgėlos keturių knygų epopėja „Karalystė: žemės keleivių epas“.

Petras Dirgėla buvo ilgametis žurnalo „Metai“ darbuotojas, vyr. redaktoriaus pavaduotojas. Petro Dirgėlos kūryba pristato autorių ne tik kaip prozininką, bet ir kaip istoriką, politiką, Lietuvos valstybės istorijos filosofą.“

„Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ – tai tęstinis nuo 2010 m. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomas projektas, kuriuo siekiama populiarinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, gilinti pažintį su Lietuvos kultūrai nusipelniusiomis asmenybėmis.

Kviečiame lankytis ir domėtis!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *