Ketvirtadienį Panevėžyje susitikimas su legendiniu aktoriumi Juozu Budraičiu

Sausio 21 d. (ketvirtadienį) 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys) – susitikimas su legendiniu lietuvių aktoriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu JUOZU BUDRAIČIU.

Bus pristatoma Juozo Budraičio ir vizualiosios kultūros tyrinėtojos Margaritos Matulytės knyga MANO KINAS PASAULIS, KURIS PRIKLAUSĖ VYRAMS, išleista paminėti aktoriaus 75-erių metų jubiliejų. Taip pat dalyvaus dr. MARGARITA MATULYTĖ.

Aktorius, fotografas, diplomatas Juozas Budraitis sukūręs per 100 vaidmenų kine, teatre, televizijoje, dirbęs su daugeliu lietuvių, latvių, estų, rusų, baltarusių, ukrainiečių, azerbaidžaniečių, kazachų, čekų, bulgarų, vokiečių kino režisieriais.

Knygos įvade M. Matulytė pažymi, kad „Budraitis įsimenantis, mokantis prijaukinti žiūrovą, užvaldyti jo jausmus, pavergti sąmonę. Nevalingai prisiriši prie šio žmogaus iš kitapus ekrano. Paaiškinti tokiai traukai naudojama charizmos sąvoka, bet ji per siaura, kad galėtų apibūdinti iš asmenybės sklindančią ypatingą šilumą, kurią pajunta net paukščiai…“

Dr. Margarita Matulytė dirba Lietuvos dailės muziejuje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute, dėsto Vilniaus universitete. Sudariusi per 20 knygų: monografijų, kultūros istorijos šaltinių publikacijų, fotografijos meno albumų. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė.

Knyga „Mano kinas. Pasaulis, kuris priklausė vyrams“ – tai aktoriaus Juozo Budraičio žvilgsnis į savo profesinę kasdienybę, atskleidžiantis magišką kino virtuvę. Pokalbiuose su vizualinės kultūros tyrinėtoja dr. Margarita Matulyte aktorius prisiminė savo kelią į kiną ir vaidmenis laikotarpiu iki Nepriklausomybės – intensyviausią, reikšmingiausią ir įdomiausią darbo kine laikotarpį. Tų pokalbių turinį M. Matulytė sudėstė į 22 skyrius pagal filmų pavadinimus.

Atsiminimus apie patirtį filmavimų aikštelėse, susikaupimo ir įtampos momentus, džiaugsmo ir atsipalaidavimo akimirkas lydi fotografijos, kino kritikų mintys, kolegų ir žiūrovų laiškai, telegramos, sveikinimai, premjerų anonsai iš spaudos.

Bus galima įsigyti pristatomą knygą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: