Ketvirtadienį sulaikyti 107 iš Baltarusijos sieną kirtę migrantai

Per parą, t. y. visą ketvirtadienį, pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 107 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija iki vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį sulaikyti 1 902 neteisėti migrantai.

Didžiausią neteisėtų pažeidėjų grupę, kurioje buvo 43 užsieniečiai, ketvirtadienį ties Šalčininkų rajono Šilinės kaimu sulaikė Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai. Dokumentų migrantai neturėjo. 42 iš jų prisistatė Irako piliečiais, viena moteris – Sirijos piliete.

Tarp visų 107 ketvirtadienį sulaikytų užsieniečių 81 prisistatė Irako piliečiu ar turėjo šios šalies dokumentus, 10 – Sirijos, 6 – Irano.

Migrantams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prašymus.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 555. Šalčininkų rajone sulaikyti 367 neteisėtai iš Baltarusijos patekę užsieniečiai, Ignalinos – 343, Varėnos – 314, Švenčionių – 151, Lazdijų – 141.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 937. Taip pat sulaikyti 179 Kongo, 121 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 76 Irano, 67 Rusijos bei kitų šalių piliečiai. Dalies migrantų pilietybes pasieniečiai dar tikslina, nes daugelis jų neturi dokumentų.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį bandė patekti 1 902 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 23 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Pastaruoju metu labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.

VSAT patarėjas Giedrius Mišutis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: