Ketvirtadienio eismo įvykiuose nukentėjo motociklo ir dviračio vairuotojai

Gegužės 7 d., ketvirtadienį, policijos pareigūnai, pirminiais duomenimis, užregistravo 64 eismo įvykius. Žmonės (5) nukentėjo 5-iuose iš jų. Į eismo įvykius pateko mažametis berniukas, važiavęs dviračiu, taip pat motociklo vairuotojas, pėsčiasis. Pirminiais duomenimis, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje – 4 eismo įvykiai.

Prieš aštuntą ryto Šiauliuose, Žemaitės gatvėje, 68 metų vyras, vairuodamas „VW“ markės automobilį, lenkė į kairę (degalinės teritoriją) sukusį automobilį „VW Golf“, vairuojamą 42-ejų moters, neišvengė susidūrimo, kliudė stulpelį ir užvažiavo ant žolės. Nukentėjo šio automobilio 59 metų keleivė (nuvežta į ligoninę).

Po devintos ryto Šiaulių rajone, Pašvinės kaime, kelyje Bubiai–Ramučiai, 59 metų vyras automobiliu „Toyota RAV4“, bandydamas lenkti priekyje važiavusį automobilį, pamatė priešpriešiais atvažiuojantį kitą automobilį ir, grįždamas į savo juostą, nesuvaldė „Toyotos“, tiesiame ruože kliudė kelio stulpelį ir nuvažiavo nuo kelio. Sužeidimus patyręs vairuotojas paguldytas į ligoninę.

Pavakarę Kaune, Sąjungos aikštėje, automobilis „Škoda Ocatvia“, vairuojamas 57 metų vyro, kliudė į važiuojamąją dalį jam iš dešinės įvažiavusį dviratį, kuriuo važiavo 9 metų berniukas. Per eismo įvykį nukentėjęs vaikas greitosios medicinos pagalbos automobiliu pristatytas į ligoninę.

Apie pusę septintos vakaro Vilniuje, Žaliųjų Ežerų gatvėje, susidūrė motociklas „Suzuki“ ir automobilis „Mercedes-Benz S 320CDI“, vairuojamas 36 metų vyro. Nukentėjo 21 metų vaikinas, vairavęs motociklą.

Po vienuoliktos vakaro Panevėžyje, Parko gatvėje, apšviestame ruože, pirminiais duomenimis, nenustatytas automobilis partrenkė per važiuojamąją kelio dalį (ne pėsčiųjų perėja) ėjusį 26 metų vyrą (jam nustatytas 0,68 promilės neblaivumas). Nukentėjusysis pristatytas į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena:

● Dviračiu važiuoti važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims (išklausiusiems nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims). Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti dviračiu važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

● Reikalavimai dviračių, motorinių dviračių, elektrinių paspirtukų ir pan. (važiavimo greitis iki 25 km/val., galia – ne didesnė kaip 1 kW) vairuotojams numatyti Kelių eismo taisyklių VIII skyriuje.

● Mopedai, kaip ir lengvieji keturračiai (didžiausiasis projektinis greitis didesnis kaip 45 km/val. ir (arba) variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3), priskiriami motorinių transporto priemonių AM kategorijai. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti šias motorines transporto priemones, – 15 metų.

Prašome eismo dalyvių kelyje elgtis atsakingai, saugoti ne tik save, bet ir kitus. Suaugusieji, pasirūpinkime nepilnamečių saugiu dalyvavimu eisme, priminkime jiems pagrindinius saugaus elgesio kelyje aspektus, ugdykime atsakingumo jausmą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: