Kiaušiniai per metus pabrango, prekybininkų uždarbis pakilo!

2018 kovo 21 dieną, racionalaus pirkimo ir kainų palyginimo portalas Pricer.lt atliko kiaušinių kainų palyginimą maisto prekių parduotuvėse. Populiariausių baltų ir rudų „M“ ir „ L“ dydžio kiaušinių kainos palygintos su 2017 metais prieš Velykas užfiksuotomis kainomis.

Kainos fiksuotos parduotuvėse „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“, internetinėje parduotuvėje „Barbora“, bei Lenkijos „Auchandirekt“ internetinėje parduotuvėje.

Atliekant kiaušinių kainų tyrimą užfiksuota, kad per metus pigiausias kiaušinis vidutiniškai pabrango virš 20 %. Pernai prieš Velykas pigiausią kiaušinį buvo galima nupirkti už 7-10 euro centus, šiemet – 8-12 euro centus. Pernai už 7 centus kiaušinių buvo galima įsigyti parduotuvėse „Maxima“, „Norfa“, „Barbora“. Šiemet šiose parduotuvėse pigiausias kiaušinis pabrango daugiausiai: „Norfa“ (+71%), „Maxima“ (+42%) ir „Barboroje“ (57%). Pigiausia kiaušinis kovo 21 dieną kainavo parduotuvėje „Rimi“ – 8 euro centai ir „Lidl“ – 9 eurio centai. Brangiausiai – parduotuvėje „Iki“ ir „ Norfa“ po 12 euro centų.

Pricer.lt 2018 metų piausio Velykų kiaušinio reitingo lyderiu skelbia „Rimi“.

Kaip teigia prekybininkai, patys populiariausi – rudi kiaušiniai. Todėl daugelyje parduotuvių rudų kiaušinių pasirinkimas pats didžiausias. Tiesa, čia didžiausi pardavimai ne tik prekybininkams, čia didžiausi ir kainos skirtumai pirkėjams. Kainų statistika rodo, kad pigiausi rudi kiaušiniai yra „M“ dydžio. Pigiausiai tradicinę pakuotę rudų „M“ dydžio kiaušinių, kovo 21 dieną, buvo galima nusipirkti parduotuvėse „Rimi“ ir „Lidl“. Čia jų 10 vnt., kainavo 0,79 euro („Rimi“) ir 0,89 euro („Lidl“), tuo tarpu brangiausiai jie kainavo parduotuvėse „Iki“, „Norfa“ ir „Barbora“ po 1,15 euro. Palyginus su pernais, kainos pakilo visose parduotuvėse, išskyrus „Rimi“ ir „Lidl“.

Prekybininkau uždirba daugiau

Išanalizavus Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto parengtą „Žemės ūkio ir maisto produktų kainų grandinės 2011–2017“ ataskaitą matome, kad per metus (2016 pabaiga/ 2017 metų pabaiga) prekybininkų procentinė dalis kiaušinių kainų grandinėje padidėjo nuo 26,4 % iki 33,2 %. Pricer.lt daro išvadą: palyginus su 2017 Velykomis, šiemet pirkėjai moka daugiau už kiaušinius, deja, bet mokame daugiau ne kiaušinių gamintojui, o prekybininkui.

Detalią informaciją, kokiose parduotuvėse buvo užfiksuotos kiaušinių kainos, bei kainų suvestinę rasite portale www.pricer.lt.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: