„Kibirkštis“ – finale, o „Vilkmergė“ kovos dėl trečios vietos

Vilniuje vykstančio tarptautinio „Superloto“ moterų krepšinio turnyro, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, finale ketvirtadienį susitiks Vilniaus „Kibirkštis“ ir Gardino „Olimpia“ (Baltarusija), o rungtynėse dėl trečios vietos kovos Ukmergės „Vilkmergė“ ir Ukrainos jaunimo rinktinė.

Varžybos vyksta Mykolo Romerio universiteto sporto salėje.

Pirmame pusfinalyje trečiadienį „Kibirkštis“ 75:69 (12:13, 26:23, 15:16, 22:17) nugalėjo Ukrainos jaunimo rinktinę, kurią sudaro 17-20 metų žaidėjos.

Vilnietės, kurioms vadovavo treneris Valdas Gecevičius, po dviejų kėlinių pirmavo 38:36, o po trijų – 53:52. Likus žaisti 3 min. 20 sek. „Kibirkštis“ atitrūko 66:58 ir išsaugojo nedidelę persvarą iki rungtynių pabaigos.

Nugalėtojoms 21 tašką pelnė Shenita Landry (20 naud. b., 9 atk. kam.), 19 – Dalia Donskichytė, 11 – Agnė Bobinaitė, po 8 – Irina Michailova (7 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Laurita Jurčiūtė.

Ukrainos komandoje 23 taškus surinko Jelizaveta Mitina (7 atk. kam.), 18 – Kristina Karp (11 atk. kam.), 13 – Natalija Ciubik (7 atk. kam.).

„Kibirkšties“ komanda žaidė be vyriausiosios trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ir puolėjos Lauros Juškaitės, kurios su Lietuvos rinktine yra išvykusios į Vengriją. Vilniaus ekipai nepadėjo ir susirgusi Gabija Meškonytė.

Antrame pusfinalyje „Vilkmergė“ 63:70 (14:18, 17:22, 13:21, 19:9) pralaimėjo praėjusio sezono Baltarusijos čempionato bronzos laimėtojoms, Baltarusijos čempionato lyderėms „Olimpia“ krepšininkėms.

Ukmergės ekipa po dviejų kėlinių atsiliko 31:40, o po trijų – 44:61. Ketvirtajame kėlinyje „Vilkmergė“ spurtavo net 14:0 ir sumažino skirtumą iki trijų taškų 58:61 (36-ą min.). Likus žaisti pusantros minutės komandas skyrė jau tik du taškai (63:65), bet viešnios iš Baltarusijos pergalės iš savo rankų neišleido.

„Vilkmergei“ 16 taškų pelnė Rita Žilinskaitė (8 atk. kam., 4 rez. perd.), 11 – Goda Ziutelytė, 10 – Karolina Ambotaitė (6 atk. kam., 4 rez. perd., 8 kl.), 9 – Martyna Petrėnaitė (8 kl.).

„Olimpia“ komandoje pasižymėjo Volha Kapylova. Ji pelnė 19 taškų ir atkovojo 9 kamuolius (24 naud. b.). Natalija Daškevič pridėjo 13, o Nadzeja Nadzežka ir Julija Rukša – po 10 taškų.

Ketvirtadienį rungtynės dėl trečios vietos prasidės 12.00 val., o finalas – 14.00 val.