AB „Panevėžio energija” nuotr.

Kiek mokėsime už šildymą kovo mėnesį

AB “Panevėžio energija“ duomenimis dėl 4,1 oC aukštesnės vidutinės mėnesio oro temperatūros kovo mėnesį Panevėžio daugiabučių gyvenamųjų namų šildymui suvartota mažiau šilumos nei vasario mėnesį. Gyventojai už šildymui suvartotą šilumą mokės vidutiniškai 20 proc. mažiau nei praėjusįjį vasario mėnesį. Mažesnius sąskaitų dydžius lems mažesnis šilumos suvartojimas ir nesikeičianti šilumos kaina. Šilumos kaina 2015 metų vasarį, kovą buvo 6,58 euro ct/kWh (22,72 ct/kWh) su 9 proc. PVM.

Dėl mažesnio šilumos suvartojimo ir kiek mažesnės šilumos kainos pernai kovo mėnesį gyventojai už būsto šildymą mokėjo (4,7 proc.) mažiau nei turi mokėti šių metų kovą.

2015 metų kovo mėnesį Panevėžio daugiabučių namų vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 9,80 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,64 Eur/m2. 60 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 39 eurus (135 litus). Vasarį už tą patį plotą gyventojai mokėjo vidutiniškai apie 48 eurus (166 litus).
Mažiausių mokesčių už šilumą sulauks gerokai mažiau šilumos reikalaujančių naujų ar renovuotų namų gyventojai. Šiuose namuose vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 6,17 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,41 Eur/m2. Šių metų kovą 60 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 25 eurus (86 litus).

Daugumos namų, kuriuose yra įrengti automatizuoti šilumos punktai (su galimybe automatiškai reguliuoti šildymo ir karšto vandens temperatūrą), gyventojams 60 kv. metrų ploto buto šildymas šių metų kovo mėn. vidutiniškai kainuos 40 eurų (138 litus). Vidutinis mokestis už patalpų šildymą sudaro 0,66 Eur/m2.

Daugiabučių namų su nemodernizuotais šilumos punktais gyventojai už patalpų šildymą vienam kvadratiniam metrui vidutiniškai mokės 0,77 Eur. 60 kv. metrų ploto buto vidutinis šildymo mokestis sudarys apie 46 eurus (159 litų).

Visi nurodyti dydžiai yra vidutiniai. Kiekvieno konkretaus namo faktiniai duomenys yra skirtingi. Kiek suvartota šilumos ir kiek kainuoja šildymas Panevėžio m. daugiabučiuose namuose galima sužinoti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt/namo informacija.

 

Daiva Paulauskienė
AB „Panevėžio energija“
Atstovė spaudai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: