Kiekvienas kardiologas jums turi blogų žinių, jei rūkote

Mirtingumas Lietuvoje nemažėja, o liūdniausia tai, kad Covid-19 pandemija dar labiau išryškina lietuvių sveikatos būklę. Ne vienas kardiologas pastebi, kad mirtingumo tikimybė yra didesnė tiems, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Būtent šie žmonės taip pat yra priskiriami prie rizikos grupių, kurias būtina saugoti nuo šio klastingo viruso. Taip pat specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad tokias ligas sukelia ne vienas faktorius. Rūkymas – viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui.

Jeigu kardiologas mato, kad rūkymas pagrindinė ligos priežastis – paisykite jo nurodymų

Atliekant tyrimus, kardiologai pirmiausia išsiaiškina ar žmogus atitinka tam tikrus kriterijus, pagal kuriuos atsiranda didesnė tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Jeigu esate rūkantis, tuomet jokiais būdais to neslėpkite. Būtinai praneškite gydytojui. Be abejo, reikia suprasti ir tai, kad šios ligos yra lėtinės. Tai reiškia, kad jeigu pradėjote rūkyti vos pieš mėnesį, tuomet vargu ar širdies ar kraujagyslių ligos atsirado būtent dėl rūkymo.

Ilgalaikiai rūkaliai, kurie rūko jau ne pirmus metus, yra labai didelėje rizikos grupėje. Jie gali susirgti ir kitomis ligomis, kurios sukelia skaudžias pasekmes. Pavyzdžiui, rūkymas kenkia ne tik širdžiai, bet ir kitiems organams. Jokia čia paslaptis, kad vyrams rūkymas sukelia potencijos sutrikimus. Ką jau kalbėti apie plaučių ligas.

Kardiologai pirmiausia išsiaiškina paciento problemas. Prieš tai asmuo turi apsilankyti pas šeimos gydytoją. Pastarasis į ligos kortelę įrašo visą reikalingą informaciją, gautą konsultacijos metu. Širdies ir kraujagyslių ligos gydomos įvairiais būdais, tačiau pirmiausia reikia nustatyti konkrečią ligą.

Jeigu jūsų sveikatos sutrikimai susiję su dažnu kraujospūdžio pakilimu ar širdies ritmo sutrikimu, tuomet kardiologijos specialistai imsis išsamesnių tyrimų. Kai kuriais atvejais, širdies ritmo sutrikimai gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Tai reiškia, kad jog tai gali būti net ne liga, o organizmo reakcija į tam tikras aplinkybes.

Pavyzdžiui, širdies ritmas dažnai sutrinka pavartojus alkoholio. Nesaikingas alkoholio vartojimas net tik pakelia kraujo spaudimą, bet taip pat sukelia rytines pasekmes, kurios susijusios su širdies veikla. Kai kurie žmonės pagirių metu jaučia net spaudimą krūtinės srityje, o tai reiškia, kad jūs galbūt sunkiai toleruojate alkoholio abstinenciją.

Akivaizdu, kad kardiologai patys iš konsultacijų nenustatys jūsų širdies sutrikimų priežasčių. Dėl to bus atliekami išsamesni tyrimai. Kokie tyrimai bus atliekami priklausys nuo jūsų sveikatos sutrikimų pobūdžio.

Kreipkitės į Unavitos kardiologą


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: