Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-05-25

Kiemo vartai: optimalus variantas sodui ir namui

Kiemo saugumą padeda užtikrinti ne tik tvora, bet taip pat ir kiemo vartai, kurių pasirinkimas yra ganėtinai didelis. Ieškant optimalaus varianto vertėtų atsižvelgti į keletą svarbiausių kriterijų, kurie padės gerokai paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Taigi, ką palanku įvertinti ieškant pačios tinkamiausios galimybės?

Stumdomi kiemo vartai

Stumdomi kiemo vartai džiugina kompaktiškumu, todėl jie gali būti naudojami net ir tada, jei kiemo erdvė yra labai ribota. Dažniausiai tokie lauko vartai yra sumontuojami kiemo viduje ir gali būti varstomi į kairę arba į dešinę.

Stumdomi kiemo vartai juda nepaliesdami žemės, todėl jie puikiai pasiteisina net ir žiemos metu, kada dėl sniego dangos gali būti sunku atidaryti vartus. Stumdomi vartai gali atlaikyti net ir labai didelę apkrovą (priešingai nei varstomi vartai, kurių stulpai dėl per didelio krūvio gali būti sulankstomi). Taip pat džiugina ir tai, kad stumdomi kiemo vartai veikia ganėtinai tyliai ir tarnauja metų metus.

Varstomi kiemo vartai

Varstomi vartai dažniausiai yra dvivėriai, tačiau taip pat galima pasirinkti ir tokius vartus, kurie bus varstomi į kairę ar į dešinę. Dažniausiai tokio tipo vartai yra pasirenkami buitiniam naudojimui, tačiau svarbu įvertinti, kad tokio tipo vartai kieme pareikalaus daugiau vietos, o automobilio negalėsite pastatyti prie kiemo įvažiavimo.

Nors  varstomų vartų kaina dažniausiai yra kiek mažesnė, tačiau prieš užsakydami tokius vartus turėtumėte gerai pagalvoti, ar jie galės pateisinti jūsų lūkesčius.

Vartų automatika

Automatiniai vartai gali būti ir stumdomi, ir varstomi.  Nors kiemo vartų automatika visuomet reikalauja papildomų investicijų, tačiau tokia galimybė gali užtikrinti maksimalų patogumą (jei norėsite atverti vartus, jums nereikės išlipti iš automobilio juos atidaryti ir uždaryti). Stumdomų ar atveriamų vartų automatika ypač pasiteisina žiemos metu, kuomet dėl didelių šalčių norisi kiek įmanoma mažiau laiko praleisti lauke, be to, tokia galimybė padeda greičiau įleisti svečius, ir t.t.

Taigi, jei siekiate, kad vartų varstymas nesudarytų papildomų rūpesčių, vartų automatikos komplektas tikrai gali būti puiki idėja.

Vartų medžiagos

Mediniai kiemo vartai vis dar yra ganėtinai populiarūs, tačiau svarbu įvertinti, kad jie įprastai reikalauja gana nemažai priežiūros, todėl palankesniu pasirinkimu gali būti metaliniai ar segmentiniai vartai. Nepriklausomai nuo vartų medžiagos, pasirinkti kiemo vartai gali būti elektriniai: kaip jau minėta anksčiau, tai gali garantuoti maksimalų komfortą ir užtikrinti paprastesnį vartų naudojimą.

Vartų montavimas

Nors kartais ryžtamasi vartus montuoti savarankiškai, tačiau tokia galimybė pasiteisina anaiptol ne visada. Vertėtų nepamiršti, kad pirmiausia turi būti montuojamas slenkamų ar stumdomų vartų pamatas, pasirenkama kokybiška furnitūra, tinkamos spynos, ir t.t. Vartų gamyba – tai tik vienas žingsnis, nuo kurio priklausys gaminio ilgaamžiškumas, todėl prieš ryždamiesi vartus montuoti savarankiškai, vertėtų pasitarti su vartų gamintojais, – galbūt jie sutiks atlikti ir vartų montavimą.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: