Kino centras „Garsas“ iškeliamas į profesinę mokyklą

Gintautas SUBAČIUS

Iš keturių sovietmečiu Panevėžyje veikusių kino teatrų („Meno“, „Raketos“, „Versmės ir „Garso“) nebelieka nė vieno. Ilgiausiai gyvavęs ir daugiau kaip pusšimtį metų kino žiūrovus kvietęs „Garsas“ uždarytas rekonstrukcijai ir virs menų centru. Jei išsipildys miesto valdžios planai nekomercinis kinas bus rodomas M.Rimkevičaitės profesinio rengimo centro amfiteatrinėje auditorija ir į savo namus, tai yra į dabartinį kino teatro pastatą Respublikos gatvėje vargu ar besugrįš.

Senasis kino centro „Garsas“ pastatas

Ilgametė kino teatro „Garsas“ direktorė Genė Pučinskienė sakė, jog kolektyvas gyvena persikėlimo nuotaikomis, tačiau valdžios sprendimų sunaikinti, galima sakyti, paskutinį kino teatrą mieste nekomentavo. Anot jos, įstaigos steigėja yra savivaldybė, todėl ji kraustysis ten, kur bus nurodyta. „Garse“ dabar dirba 16 žmonių ir kaip keistai beatrodytų ir jie per karantiną dirba nuotoliniu būdu.

Anot G.Pučinskienės, kino teatro „Garsas“ persikraustymas prasidės kai tik su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bus pasirašyta patalpų nuomos sutartis, galbūt jau ateinančią savaitę. Kiek laiko užsitęs persikraustymas, įstaigos vadovė teigė nežinanti, nes vyksta derybos, konsultacijos, kad naujoje vietoje būtų įmanoma užtikrinti kokybiškų paslaugų teikimą. G.Pučinskienė sakė tikinti, kad per karantiną kolektyvas suspės persikraustyti, pasiruošti ir tinkamai priimti žiūrovus.

Kino centro „Garsas“ vietoje iškils modernus meno centras

Pasiteiravus, ar kolektyvas tiki, kad kinas į senąjį „Garso“ pastatą dar kada nors sugrįš G.Pučinskienė nuo tiesaus atsakymo išsisuko duodama suprasti, jog to kas buvo niekada nebebus. Ji pridūrė gavusi projekto organizatorių patikinimą, kad mažoji 80 vietų salytė liks, todėl naujajame menų centre kinas, nors ir būsiantis pavainikio vietoje, bus rodomas.

Kino centras „Garsas“

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: