AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Kino centre „Garsas“ įgyvendinta meninė provokacija

Kovo 8-osios vakarą žiūrovai rinkosi į nepakartojamą kino naktį „Charizmatiška moteris“ kino centre „Garsas“. Tą vakarą susijungė ne tik kino, muzikos ir dailės menai, bet ir trijų kartų menininkai, kurie į kūrybinį procesą įtraukė ir lankytojus.

Vytauto Mikalausko menų gimnazijos ir Panevėžio muzikos styginių ansamblio, dueto ir trio pasirodymo įkvėptos patyrusios ir dar tik skinti laurus pradedančios miesto dailininkės pasidavė renginio provokacijai ir priėmė iššūkį kurti žiūrovų akivaizdoje. Pasak kino centro direktorės Genės Pučinskienės: „Laisva kūryba, betarpiška aplinka buvo šio renginio žavesys, kai mokytojai ir mokiniai buvo lygiaverčiai kurdami tą, ką jaučia ir, ką nori pasakyti šiuo momentu.“ Šarmo renginiui suteikė ir šiltas publikos bendravimas, įsijungimas į veiksmą: jie pozavo, iš labai arti stebėjo procesą, sekė kievieną judesį. Dailininkė Ilona Žvinakienė džiaugėsi, kad menininkai išlindo iš kiauto: „Jie daug atidavė savęs, bet tuo pačiu ir daug gavo iš aplinkos. Yra daug talentų, bet didžiausias talentas yra bendravimas“.

Specialiai šiai programai parodyti filmai apjungė moters ir meno temas. 5 Oskarams nominuota komiška drama „Lady bird“ atskleidė motinos ir dukters santykių temą, o Europoje pripažintas filmas „Manifestas“ prakalbo ir per jaunųjų Panevėžio dailininkių darbus, skelbiančius, kad ateina nauja menininkų karta. Provokaciją sukėlė juodoji komedija „Laiminga pabaiga“, žiūrovus pribloškusi drąsiai vaizduojamu siužetu, skatinančiu diskutuoti, piktintis arba sutikti su filmo režisieriumi Michaeliu Haneke.

Kino centras „Garsas“ kovo 8-osios proga panevėžiečiams pasiūlė visiškai kitokią kino naktį, kuri sujungė miesto menininkus ir publiką bei padovanojo neišdildomų įspūdžių.

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.