AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Kino centre „Garsas“ vyks filmo „Purpurinis rūkas“ pristatymas su kūrybine grupe

Vasario 10-osios popietę 15 val. panevėžiečiai kviečiami į kino centre „Garsas“ vyksiantį išskirtinį dramos „Purpurinis rūkas“ kino seansą su režisieriumi Raimundu Banioniu ir aktoriais: Severinu Norgaila, Laimučiu Sėdžiumi bei Albinu Kėleriu. „Purpurinis rūkas“ pasakoja sudėtingą Lietuvos žydo Jozefo, partizanų vado Vlado ir jų abiejų mylimosios Janės istoriją, filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo Felikso Rozinerio apsakymą.

Režisierius Raimundas Banionis žinomas ne tik kaip aktoriaus Donato Banionio sūnus, bet ir kaip talentingas kūrėjas, padovanojęs tokius žinomus kūrinius kaip „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, „Mano mažytė žmona“ ir „Šešiolikmečiai“.  Filmui „Purpurinis rūkas“ režisierius idėją brandino net dvidešimt metų. Įdėją įgyvendinti padėjo vaidmenis filme atlikę jauni aktoriai Severinas Norgaila, Giedrė Mockeliūnaitė, Tadas Gudaitis. Vieną svarbiausių vaidmenų atlieka Vidas Petkevičius, pernai gavęs „Sidabrinę gervę“ už geriausią antro plano vaidmenį filme „Karalių pamaina“. Taip pat filme vaidina Linas Paugis, Vidmantas Fijalkauskas, Valentinas Novopolskis, Arkadijus Vinokuras, žinomas ukrainiečių aktorius Bogdan Beniuk bei vieną iš paskutinių vaidmenų kine sukūręs in memoriam Arūnas Storpirštis.

Filmo pristatyti kartu su režisieriumi atvyks ir pagrindinis filmo aktorius, įkūnijęs Jozefą – Severinas Norgaila. „Purpurinis rūkas“ – jaunojo Šiaulių dramos teatro aktoriaus debiutas ilgo metro filme. „Tai pirmas mano vaidmuo kine, kuris pakeitė mano požiūrį į visą filmo „gimimo“ procesą. Filmavimo aikštelėje daug kas kitaip nei teatro scenoje. Visas kūrybinis procesas, pažintys su kolegomis Giedre Mockeliūnaite, Tadu Gudaičiu, Vidu Petkevičiumi, darbas su vienu geriausių režisieriumi Lietuvoje – įdomi patirtis ir didžiulė atsakomybė prieš save, kolegas ir  prieš žiūrovą. Šis vaidmuo visada išliks man ypatingu“, – sako vieną pagrindinių vaidmenų filme „Purpurinis rūkas“ atlikęs jaunos kartos aktorius Severinas Norgaila. Susitikime su žiūrovais taip pat dalyvaus puikiai pažįstami ir mylimi panevėžiečiai aktoriai – Laimutis Sėdžius ir Albinas Kėleris.

Filmo premjera įvyks jau vasario 8 dieną, o sekmadienį, vasario 10 dieną galėsite pamatyti ir išgirsti kino kūrėjus bei sužinoti visas filmo kūrimo smulkmenas ir įdomybes susitikime su kūrybinės grupės nariais.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button