„Kino centro „Garsas“ stovykloje jaunimas mokėsi kurti kino filmus

Liepos 1-5 dienomis penkioliktus metus iš eilės vyko kino dirbtuvės, kurias rengia Panevėžio kino centras „Garsas“.

Kiekvienais metais į šią stovyklą susirenka jauni, smalsūs ir kūrybingi žmonės, kuriuos vienija noras kurti. Šių dirbtuvių dalyviai turėjo išskirtinę galimybę prisiliesti prie kino užkulisių ir patys tapti filmų kūrėjais.

Šiais metais stovykla išsiskyrė savo vieta, jaunimas visą savaitę dirbo unikaliame 7-to dešimtmečio statybos kino teatro „Garsas“ pastate. Kino dirbtuvėms vadovavo ir kino paslaptimis dalinosi operatorius, jaunimo serialo „Viskas Ore!“ režisierius Andrej Špilevoj bei dokumentinių filmų režisierė Viktorija Jonkutė.

Kino profesionalai padėjo jauniesiems kūrėjams rasti savo talentus ir išsirinkti labiausiai tinkančią veiklos sritį – vieni dalyviai pasirinko rašyti scenarijų, kiti išbandė kino operatoriaus, montažo režisieriaus ar aktoriaus. Filmavimo aikštelė neapsiribojo tik kino centro „Garsas“ pastatu – stovyklos dalyvius galėjai sutikti miesto autobusuose, prie Ekrano marių, parkuose ir net miesto kapinėse.

Vos per kelias dienas gimė trys trumpametražiai filmai, kalbantys apie jaunimui aktualias temas. Maloniai nustebino brandus jaunimo požiūris ir noras kurti prevencinio pobūdžio kiną.

Sukurtus filmus: „Paleisk“, „Vaibas“ ir „Requiem for Insanity“ bus galima išvysti didžiajame ekrane rugsėjo 6 d. 15 val. kino centro „Garsas“ organizuojamame trumpametražių filmų festivalyje „Aš+Miestas=Kinas“, kuriame savo kūrybos trumpametražius filmus kviečiame pristatyti kūrėjus iš visos Lietuvos. Kino dirbtuvės ir festivalis „Aš+Miestas=Kinas“ iš dalies finansuojami Lietuvos kultūros tarybos ir Panevėžio miesto savivaldybės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: