Kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ pristato kanų festivalį atidariusį filmą – „Aukštai pakelta galva“ – ir kviečia diskutuoti!

Jau šiandien – gruodžio 16 d. 17:30 val. kino centro „Garsas“ kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ vėl plačiai atveria duris į neaprėpiamą kino pasaulį ir visus gero kino mėgėjus kviečia ne tik žiūrėti filmus, bet ir diskutuoti, kalbėtis, ieškoti sprendimų į filme keliamus klausimus. Ši prieššventinė „Veidrodžio ložė“ skirta moters režisuotam filmui, kurios darbas po beveik trisdešimties metų pertraukos pasirinktas vieno prestižiškiausių pasaulio festivalių atidarymui.

„Aukštai pakelta galva“ – įtaigi socialinė drama, kurios siužetas seka pagrindinio filmo veikėjo Malony kelią, trunkantį nuo šešerių iki aštuoniolikos metų, per Prancūzijos nepilnamečių teisingumo sistemą.

Nesivaldantis, linkęs į smurtą, jaunos, nuo narkotikų priklausomos motinos augintas Malony keliauja per teismus ir reabilitacijos centrus. Filmas fiksuoja ne tik destruktyvią nusikalstamo jaunuolio elgesio spiralę, bet ir nepailstančių socialinės sistemos darbuotojų pastangas jį išgelbėti. Intensyvius, emociškai įtaigius portretus šiame filme sukūrė neprilygstamoji Catherine Deneuve, suvaidinusi stoišką teisėją, socialinį patarėją įkūnijęs Benoît Magimel bei kine sudėtingu problemiško vaikino vaidmeniu debiutavęs, realiame gyvenime dailidės profesiją pasirinkęs, Rod Paradot.

Rašydama filmo scenarijų, Emmanuelle Bercot skyrė itin daug dėmesio paruošiamajam darbui. Siekdama tikroviškai perteikti sudėtingą temą, ji praleido nemažai laiko nepilnamečių teismuose ir pataisos institucijose, tyrinėdama Prancūzijos teisinę sistemą.

Filmo drama skleidžiasi nenutolstant nuo skausmingos socialinės realybės, bet tuo pačiu ir nepasiduodant pesimizmui. Režisierė atskleidė, jog buvo priblokšta žmonių, dirbančių su problemiškais jaunuoliais, atsidavimo, tikėjimo ir kantrybės.

Kino centras „Garsas“ gruodžio 16-osios vakarą 17:30 val. kviečia pasibaigus filmui prie karštos arbatos puodelio padiskutuoti su moderatorėmis psichologe Vilma Skibiniauskaite ir prokurore Kristina Uliene.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: