Kino gurmanus klubas „Veidrodžio ložė“ kviečia į filmą „Trejetas“ – tema, apie kurią vengiame ne tik kalbėti, bet ir mąstyti

Lapkričio 14 d. 18:00 val. Kino centre „Garsas“ bus pristatoma režisierių Igno Staškevičiaus ir Audriaus Lelkaičio, profesionalų įvardytų „kino chuliganais“, sukurta trilogija su dokumentiniais, avangardiniais ir animaciniais elementais – filmas „Trejetas“, jau atkreipęs žiūrovų dėmesį ir keliantis rimtas diskusijas.

Valandos trukmės trilogiją sudaro trys dalys: „Tobula masė“, „Visuotinė trauka“ ir „Absoliuti tiesa“. Kiekviena „Trejeto“ dalis skirta vis kitokiai žmogaus egzistencinių santykių sričiai. „Visuotinės traukos“ veikėjai prisimena savo susidūrimus su nenugalima trauka ir čia pat atsiduria naujame tokios jėgos lauke. „Tobuloje masėje“ ekspertai ir mėgėjai tol diskutuoja apie etiškos ir sveikos mitybos principus, kol prieina ribą, už kurios racionalūs argumentai tampa absurdiški. „Absoliučioje tiesoje“ filmo kūrėjai prisimena esą mirtingi ir kviečia susimąstyti apie materijos bei sąmonės transcendenciją. Išgrynintas montažas kuria aukštą minties įtampą, jos raida veikėjus ir žiūrovus priverčia mąstyti pasiūlytomis temomis.

Filme 60 pašnekovų – ir labai garsių, ir žinomų tik siauresniam žmonių ratui – ginčijasi tarpusavyje ir su žiūrovais, o jų įžvalgas iliustruoja bei papildo dokumentiniai ar animuoti kadrai. Pokalbiai filme įtraukia į diskusiją ir žiūrovus, skatina ją pratęsti jau ir išėjus iš kino salės. I. Staškevičiaus teigimu, pašnekovų atsakymai nebuvo surežisuoti, todėl, kas nenorėjo, tas nekalbėjo, o kai kas apie tam tikrus esminius klausimus prabilo bene pirmąkart gyvenime.

Kino guramu klubas „Veidrodžio ložė“ ketvirtadienį, lapkričio 14 d. kviečia į filmo „Trejetas“ premjerą, o po filmo peržiūros prie arbatos puodelio diskusiją su filmo kūrėjais – režisieriais Ignu Staškevičiumi, Audriumi Lelkaičiu ir viešosios įstaigos „Rado – rodo“ direktore Barbara Gžibovska, tema: „Žmogaus santykis su negyvąja materija, su kitomis gyvomis būtybėmis ir su laiku“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: