Kirtis vagišiams – žaibiškas nusikaltimų ištyrimas

Du turto netekę verslininkai gali būti ramūs – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai žaibiškai išaiškino plėšimo aplinkybes ir sulaikė įtariamuosius.

Ankstyvą birželio 9 d. rytą Panevėžio apskrities policija gavo pranešimą, kad iš bendrovės Panevėžio r., Miežiškių sen., Vaideginės k, pagrobti septyni motoriniai pjūklai. Paaiškėjo, kad 2.30 val. medienos apdirbimu užsiimančios bendrovės teritoriją prižiūrėjęs sargas (gimęs 1952 m.) sulaukė nekviestų svečių – trys kaukėti vyrai įsiveržė į patalpą, papurškė dujomis ir griebė tiek, kiek galėjo panešti – septynis motorinius pjūklus.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai ėmėsi intensyvaus tyrimo ir atskleidė, kad tie patys vyrai apvogti tą pačią bendrovę kėsinosi ir parą anksčiau. Tik tą kartą jie darbavosi dviese, o budėjęs sargas sugebėjo jiems pasipriešinti. Didžiausia bendrovės vadovo klaida, galėjusi užkirsti kelią planuojamam plėšimui – sprendimas nepranešti policijai apie pasikėsinimą apvogti.

Surinkę įrodymus ir išanalizavę plėšimo aplinkybes, pareigūnai jau birželio 11 d. sulaikė visus tris įtariamuosius – Panevėžio r. gyventojus R. M. (gimusį 1993 m.), D. V. (gimusį 1984 m.) ir H. Š. (gimusį 1995 m.). Visiems trims įtariamiesiems birželio 12 d. pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 2 d. („Plėšimas“), kuri numato laisvės atėmimą iki 7 metų.

Policijai gerai žinomam, anksčiau teistam ir šiuo metu laukiančiam nuosprendžio kitoje byloje R. M. teismo sprendimu skirtas suėmimas 3 mėnesiams, kitiems skirtos lengvesnės kardomosios priemonės – pasižadėjimas neišvykti ir registracija policijos įstaigoje.

Dar vienas žaibiško pareigūnų darbo pavyzdys – vagystės Rokiškyje išaiškinimas. Tos pačios valdybos pareigūnai gavę pranešimą, kad gegužės 21 d. 10.10 val. iš Rokiškyje, Nepriklausomybės a., įsikūrusios kompiuterine technika prekiaujančios įmonės dingo kompiuteris, jau kitą dieną išaiškino vagystės aplinkybes ir sulaikė įtariamąjį.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad A. N. (gimęs 1976 m.), gyvenantis Rokiškyje, sulaukė tinkamo momento ir nepastebėtas nukirpo apsauginį kompiuterio laidą bei pagrobė jį nuo lentynos. Įtariamajam gegužės 23 d. pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 1 d. („Vagystė“), kuri numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų. Policijai gerai žinomam ir už vagystes anksčiau teistam įtariamajam teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 20 parų.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, kasdien susiduriantys su turtiniais nusikaltimais, ragina saugoti ne tik savo asmeninį, bet ir bendrovėms priklausantį turtą. Pareigūnai pataria pasirūpinti veikiančiomis saugos kameromis, įsivesti signalizaciją, naudotis apsaugos bendrovių paslaugomis, apsidrausti turtą ir niekada nepalikti prekybos patalpų be priežiūros.

 

Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: