Evaldo Prunskaus nuotr.

Kiškiai Panevėžio apskrityje aplankė 16 miestelių ir pradžiugino per 1000 vaikų

Išradingumu stebinanti organizacija „Būk geresnis“ tęsia tradiciją šv. Velykų proga nustebinti net ir mažiausių šiaurės Lietuvos miestelių vaikus. Organizacijos „Būk geresnis“ savanoriai įsikūnijo į Velykų personažus – kiškučius, meškute ir pasveikino per 1000 vaikų!

Karas Ukrainoje paskatino veikti dviguba jėga

Organizacijos steigėjo Armino Vareikos teigimu prasidėjus karui emocinis šokas buvo toks didelis, kad nusviro rankos ką nors daryti, bet greitai motyvaciją sugrąžino iš Ukrainos rajone apsigyvenę vaikai: „Supratome, kad baigiantis pandemijai patekome į dar didesnę krizę, kuri palies visus. Pandemijos metu mums jau tapo įprasta dėti visas pastangas, kad gerintume vaikų ir jų tėvų emocinę sveikatą, būtent tam pernai ir sugalvojome šią iniciatyvą. Šiais metais iniciatyvą kartoti paskatino tiek karas tiek vaikai iš Ukrainos, kurie jau sėkmingai lanko darželius ir mokyklas Panevėžio apskrityje. Norėjosi jiems suteikti džiaugsmo, kartu pašokti, sukelti šypseną, įteikti dovanų. Pernykštę iniciatyvą pasveikintų vaikų skaičiumi išaugome dvigubai, dėl to labai džiaugiamės.“

Įveikus pandemiją vaikai išsiilgę apkabinimų

Kiekvienas susitikimas su vaikais kruopščiai apgalvotas. Atvykę į darželį ar miestelį velykiniai kiškučiai ir meškutė vaikus ir tėvelius pakviesdavo atlikti specialią mankštą, papasakodavo vaizdingą istoriją bei iš anksto vaikus kvietė išmokti specialų velykinį šokį, kurį kartu atliko susitikimo metu. Organizacijos savanorė į vaikų numylėtinę meškutę įsikūnijusi Aušrinė Lipnickaitė atskleidžia, kad vaikams labiausiai patinkanti programos dalis buvo apsikabinimas: „Tikiuosi kiškiai nesupyks jei pasakysiu, kad vaikai ypač pamilo meškutę. Tikėtina, tai nulėmė ir faktas, kad mūsų programoje kiškiai puikavosi, jog visus darbus velykiniame pasiruošime nuveikė vieni ir šį faktą šalia miegojusi meškutė nugirdo. Atsikėlusi meškutė sugėdino kiškius, o vaikai kvietė kiškius meškutės atsiprašyti. Gražiausiu programos momentu tapdavo paskutinis akcentas – apsikabinimas. Nuo pandemijos pradžios kiekvienoje iniciatyvoje viską darėme taip, kad tik neprisiliestume prie vaikų, veidus puošė kaukės… Paklausus vaikų ar norite apsikabinti? Vaikai tiesiog pašėldavo ir suskubdavo apsikabinti. Viename darželyje vaikai taip apkabino, kad neatlaikė jėgos ir apkabinimas virto į „sūrio spaudimą“ kuris visiems sukėlė didelį džiaugsmą.

Aplankė ir iš Ukrainos atvykusias šeimas

Pasitelkdami socialinius tinklus organizatoriai paskelbė velykinių personažų kelionės tvarkaraštį ir pakvietė žmonės padėti surasti į apskritį atvykusias nuo karo pabėgusias šeimas. Nors Ukrainiečių tradicijos skiriasi, tai nesutrukdė, kad nerimo dėl karo persmelktus veidus bent laikinai papuoštų plačios šypsenos. Iniciatyvos metu organizatoriai aplankė ir specialiąją Pasvalio riešuto mokyklą bei Joniškėlio slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus senolius. „Aplankydami neįgaliuosius, senolius, specialiųjų poreikių turinčius vaikus suprantame, kad tokios iniciatyvos tiesiog būtinos. Jaučiasi, kad šie žmonės išgyvena euforijos akimirkas, kurios tikėtina nepasimirš visą gyvenimą. Regionuose poreikis tokioms iniciatyvoms ir naujovėms ypač didelis. Džiugu, kad organizacijose dirbantys specialistai tą supranta ir noriai bendradarbiauja” – teigia organizacijos steigėjas A. Vareika.

Iniciatyvą įgyvendinti padėjo žmonių sąmoningumas

Iniciatyvos autorius džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių mato prasmę organizacijos „Būk geresnis“ veiklose ir atlieka ne tik finansinę paramą, bet ir skiria 1,2% GPM, kurios dėka ir įvyko ši iniciatyva: „Įprastai iniciatyvas įgyvendiname iš žmonių ir verslų paramos, bet šį kartą, kai Ukraina kovoja už savo laisvę raginame visus aukoti tiesiai Ukrainai. Suprasdami, kad esminis prioritetas yra parama Ukrainai užsibrėžėme tikslą iniciatyvą įgyvendinti savais resursais, kuriuos turime būtent dėl žmonių, kurie 2021 metais mums paskyrė 1,2% GPM. Šalia to neliko abejingi ir tėveliai, kurie noriai prisidėjo ir tai leido padengti iniciatyvos įgyvendinimo išlaidas. Pasveikinti, paruošti dovanėles tūkstančiui vaikų yra ne menkas iššūkis, bet sąmoningų žmonių dėka viskas puikiai pavyko. Jau yra jaučiamas žmonių nuovargis, nes paramos prašymas šioje krizėje yra visur ir visi suprantame, kad krizė greitai nesibaigs, o žmonių resursai padėti mažėja. Noriu paraginti visus skirti 1,2% gyventojų pajamų mokęsčio dalį nevyriausybinėms organizacijoms, nes tai yra parama, kuri nieko Jums nekainuos, o mus dirbantiems šiame sektoriuje padės labai stipriai. Augant paramai, auga ir mūsų galimybės daryti gerus darbus.

Nuotraukų ir video autorius Evaldas Prunskus


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: