Kitąmet siaurukų garvežiai supuškuos į Panevėžį

Aukštaitijos siauruko atstovai Prancūzijoje ne tik pristatė kitais metais Panevėžyje vyksiantį tarptautinį siaurųjų traukinių festivalį, bet ir galėjo pralėkti bėgiais riedančiomis kėdėmis.

Pamatė visokios technikos

Iš Europos siaurųjų geležinkelių organizacijos suvažiavimo, vykusio netoli Prancūzijos sostinės Paryžiaus įsikūrusiame Pitivjė (Pithiviers) miestelyje, Aukštaitijos siaurojo geležinkelio atstovai grįžo kupini įspūdžių.

Kaip sakė įstaigos Kultūrinio turizmo padalinio vadovas Gintaras Šileikis, išvykos tikslas buvo pristatyti po metų Panevėžyje vyksiančio 26-ojo suvažiavimo programą.

Ji Prancūzijoje buvo patvirtinta, tad kitų metų spalio pirmą savaitgalį panevėžiečiai bei miesto svečiai galės ne tik grožėtis senaisiais garvežiais, bet ir jais pasivažinėti.

Iš viso suvažiavime dalyvavo 115 siaurojo geležinkelio atstovų iš 12 šalių. Prancūzijoje viešėjo ir Aukštaitijos siaurojo geležinkelio įmonės direktoriaus pavaduotojas Vismantas Užalinskas.

G.Šileikis teigė su kolega renginyje pasisėmęs naudingos informacijos ir pamatęs daug įvairios technikos – vis dar riedančių ir jau muziejuje stovinčių, bet restauruotų garvežių.

Kėde pralėkė bėgiais

G.Šileikis pastebėjo, kad prancūzai ypatingą dėmesį skiria senajai technikai – turi unikalių 19-ojo amžiaus pabaigos ir 20-ojo pradžios garvežių, vagonų, tramvajų, garo variklių, įvairių metų laidos automobilių, muziejuje galima pamatyti unikalią žibintų kolekciją.

Suvažiavimo dalyviams buvo organizuota 15 km išvyka garo traukiniu nuo Pitivjė muziejaus į Belibatą, kur vykdomi reguliarūs sezoniniai reisai.

Visi pageidaujantieji galėjo pasivėžinti įvairiais savadarbiais riedmenimis – nuo žoliapjovės, galinčios važiuoti bėgiais, iki dviviečių kėdžių, lekiančių bėgiais įspūdingu 40 km per valandą greičiu. Pastarąjį technikos kūrinį išbandė ir G.Šileikis.

Aukštaitijos siaurojo geležinkelio Kultūrinio turizmo padalinio vadovo teigimu, per paradinį visų transporto priemonių važiavimą ypač įspūdingai atrodė penkių garvežių kolona su garsiniais signalais.

Bandys prikelti garvežį

Į kitais metais Panevėžyje vyksiantį Europos siaurųjų geležinkelių organizacijos suvažiavimą laukiama atvykstant dalyvių iš maždaug 20 šalių.

Anot G.Šileikio, tokio didžiulio renginio Lietuvoje dar nėra buvę, todėl Panevėžiui didelė garbė ir atsakomybė jį organizuoti.

„Pirmiausia turime prikelti ir išleisti į trasą garvežį – vieną iš didesnių savo vertybių. Užsieniečiams bus įdomi ir ilga 70 km mūsų siauruko trasa, nes kitose šalyse telikusios trumpos trasos. Kelių šalių atstovai pageidavo į Panevėžį atsivežti savo garvežius, žmonės jais galės pasivažinėti. Tikimės, kad atvažiuos latvių ir estų garvežiai“, – kalbėjo G.Šileikis.

Suvažiavimo dalyviai lankysis ne tik Panevėžyje, bet ir Biržuose bei Anykščiuose, todėl, G.Šileikio nuomone, prie renginio turėtų prisidėti visų trijų miestų savivaldybės.

 

Laimis KAVOLIŪNAS

www.panskliautas.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: