Kitokia kelionių patirtis: programėlės, kurias būtina turėti telefone atostogaujant

Valstybių sienoms palaipsniui atsiveriant, vėl galime leistis į keliones bei ieškoti įspūdžių užsienyje. Nors sveikatos specialistai ir Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja imtis saugumo priemonių, apklausos rodo – svetur artimiausiu laiku keliauti planuojančių netrūksta. Tačiau prieš sėdant į lėktuvą, automobilį ar autobusą, technologijų gamintojai siūlo panaršyti išmanųjį, kuriame – daugybė inovatyvių mobiliųjų aplikacijų, poilsiui svečiose šalyse suteiksiančių dar daugiau nepamirštamų įspūdžių bei patogumo.

Banginis vakarienei ir vilionės išsimaudyti

Skubant į oro uostą, galima pamiršti daug ką, bet tik ne piniginę – ją turint su savimi, atostogų tamsūs rūpesčių debesys netemdys. Todėl išsiruošusiems padangę skrosti ne tik virš euro zonos valstybių, bet ir aplankyti Norvegijos fiordus ar kita planeta vadinamą Islandijos salą, ypač paranku žinoti kronos kursą. Jį patogiai konvertuoti, nesukant galvos, kokia yra tikroji banginio didkepsnio Reikjaviko restorane kaina, galima su mobiliąją programėle „Easy Currency converter“.

Ši mobilioji aplikacija pateikia virš 200 skirtingų valiutų kursų, kuriuos atnaujina kiekvieną sekundę. Programėle veikia ir be interneto, naudodama paskutinio prisijungimo duomenis. Ir nors „Easy Currency converter“ valiutų kursų daugiau nei šiuo metu atvirų valstybių, pabandžius pasinaudoti aplikacija, ji taps patogiu išmaniuoju visų ateities kelionių palydovu.

Tačiau gerą nuotaiką kelionėse lydi ne tik piniginė, bet ir puikus oras. Sekti jo prognozes, gauti įspėjamuosius pranešimus apie artėjančią audrą bei matyti tikslią klimatologinę informaciją dviem savaitėms į priekį patikima ir patogu su aplikacija „Weather and radar“. Daugiau nei 60 tūkst. vartotojų atsiliepimų programėlę reitinguoja 4,7 balais ir 5, o ji atsilygina pranešdama netgi apie ore esančių žiedadulkių kiekį ar dalindamasi sveikatos priežiūros patarimais.

Tai dar ne viskas: „Weather and radar“ stebi vandens temperatūrą Europos pakrantėse, todėl, dar prieš brendant į Viduržemio jūros bangas, bus aišku, ko tikėtis.

Sužinokite, kas aplink

Tikimybė, jog išvykus svetur prireiks ir patikimo kelionių vedlio – taip pat didelė, o išmanusis įrankis „World Around Me“ viešnagę užsienyje pakylės į visiškai kitą lygį. Tai mobilioji aplikacija, jau pelniusi tiek geriausių programėlių apdovanojimus, tiek ir naudotojų simpatijas.

Ji praneša apie artimiausius restoranus, parduotuves, autobusų ir metro stoteles, bankomatus. Ir tai tik dalis funkcionalumo: dirbtinis intelektas naudoja išmaniojo kamerą ir įrenginio ekrane rodo virtualius ženklus, kuriais ypač lengva naviguoti skirtingose vietovėse. Programėlė kartu teikia informaciją apie „Wi-Fi“ prieinamumą, galimybes restoranuose atsiskaityti mokėjimo kortele, turimas vietas prisėsti lauke.

„World Around Me“ rekomenduoja tokie milžinai kaip BBC, „The Guardian“ ir „National Geographic“. Todėl ją ir kitas minėtas aplikacijas atsisiuntus iš atskiros mobiliųjų programėlių parduotuvės „AppGallery“, kelionės užsienyje bus dar patogesnės, įsimintinesnės, įspūdingesnės“, – apie išmaniųjų palydovų vaidmenį svetur kalba „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė.

Kolekcionuokite įspūdžius ir patiktukus

Išsiruošus į atostogas, nesinori laukti nei jų pabaigos, nei galimybės įsigyti traukinio, autobuso ar kelto bilietą milžiniškoje eilėje. Tačiau yra sprendimas – mobilioji aplikacija „Omio“. Šia programėle naudojasi daugiau nei 22 mln. keliautojų, o produktas siūlo pasiekti virš 100 tūkst. krypčių.

„Ši programėlė bendradarbiauja su daugiau nei 800 partnerių: traukinių, keltų, autobusų kompanijomis, skrydžių bendrovėmis, pervežėjais į oro uostus. Aplikacija ne tik praneša apie eismo situaciją, suteikia galimybę pirkti ir patogiai visus bilietus turėti išmaniajame įrenginyje, tačiau ir nuolatos atnaujina duomenis apie koronaviruso padėtį skirtingose šalyse. Pavyzdžiui, iš programėlės naudotojus nukreipdama į interneto naršyklę, „Omio“ informuoja, į kokias valstybes šiuo metu gali saugiai keliauti lietuviai. Ar sienos atviros, ar atvertos tik iš dalies“, – pastebi J. Karpavičiūtė.

Bendrovės atstovės teigimu, pasirūpinus atostogų saugumu ir bilietais, verta nepamiršti fiksuoti ir kelionės momentus. J. Karpavičiūtė priduria: geriausiais būdas kolekcionuoti įspūdžius ir jais pasidalinus socialiniuose tinkluose – patiktukus, yra aplikacija „Retrica“. Ji siūlo skirtingus filtrus nuotraukoms, kurios atrodys tiesiog pritrenkiančiai. Tai paprastas, draugiškas naudoti bei atostogų kadrus iš esmės pakeičiantis išmanusis įrankis, kuriame – ir spalvų korekcija, ir vintažiniai efektai, ir skirtingų fotografijų kraštinių santykio pasirinkimas.  

„Į gyvenimą pamažu grįžta galimybės keliauti į užsienį, todėl į svečias šalis grįšime ir mes. Galbūt kelionės bus atsargesnės, tačiau naujų įspūdžių alkis šiuo metu tik didėja. Nuolatos auga ir „AppGallery“ mobilioji parduotuvė. Ambicingai užsibrėžusi tapti alternatyva įprastoms aplikacijų platformoms, ji šiuo metu siūlo virš 60 tūkst. programėlių, kurių vystymui jau suvienytos daugiau nei 1,5 mln. kūrėjų pajėgos. Dabar čia galima rasti ir atskirą „Explore Your World“ kategoriją, kurioje – daugybė inovatyvių aplikacijų keliautojams“, – sako J. Karpavičiūtė.

Pasak jos, technologijų gamintojas siekė tiek geresnės atostogų, tiek ir platformos naudojimo patirties. Todėl „AppGallery“ funkcionalumas – kruopščiai apgalvotas. Kadangi naujieji „Huawei P40“ serijos įrenginiai veikia su „Android“ operacine sistema, visus reikiamus duomenis, įskaitant ir pamėgtas aplikacijas, dabar ypač lengva perkelti iš vieno įrenginio į kitą – tereikia pasinaudoti „Phone Clone“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: