AINA TVGNTVNAUJAUSIOS ŽINIOS

Kitokios Panevėžio “Vilties” progimnazijos sienos

Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje mokiniai turi išskirtines galimybes, kokių ateityje gali ir nepasitaikyti: vaikams čia leidžiama piešti ant sienų. Anot pedagogų, nuotaikingi piešiniai ir užrašai ant sienų tampa savotišku moksleivių pasididžiavimu, o, kad būtų pasiektas dar labiau akį džiuginantis rezultatas, į šią veiklą pamažu įsitraukia ir tėveliai.

Įėjus į Panevėžio „Vilties“ progimnaziją įstaigos svečius maloniai pasitinka ne tik budinčioji, bet ir gyvos spalvingos, pačių vaikų rankomis tapytos sienos. Tiesa, čia galima sutikti ne tik dažus maišančius įvairiaspalvius piešinius kuriančius vaikus, bet ir moksleivių tėvelius. Vienas tokių – policijos pareigūnu dirbantis Eugenijus, laisvą dieną nusprendęs pagelbėti dukrai.

Kad kurti tiesiog ant sienų yra be galo smagu, o ir tokia proga pasitaiko ne kasdien, pritaria ir tėtį pagalbon pasikvietusi moksleivė Laura. Dirbti su tėveliu – drąsiau, o kasdien matant šeimos kūrinį sukyla teigiamos emocijos.

Anot mokyklos darbuotojų, tapyba ant sienų – vienas mėgstamiausių mokinių užsiėmimų, ir džiugu, kad į šią veiklą įsitraukia tie vaikai, kurie įprastų pamokų metu yra pasyvesni. Be to, patys pagrąžinę savo mokyklos sienas mokiniai jas saugo kur kas labiau, teigia direktorė Danutė Valiukienė.

Pasiūlyti mokiniams tapyti ant sienų nusprendė “Vilties“ progimnazijos socialinė pedagogė. Nuo tada mokykloje atsirado galybė spalvingų erdvių: poilsio zona, rūbinė, sporto salės ir kita.

Moksleivių pasididžiavimu tapę piešiniai mokyklai taip pat padeda išspręsti vieną problemą: progimnazija šiuo metu laukia atnaujinimo, tad mokinių darbai slepia dėmes ir sienų defektus. Gali būti, kad atnaujinus mokyklą, dalis darbų bus paslėpti po dažų sluoksniu. Tačiau, anot pedagogų, būtent žinojimas, kad piešinius visuomet galima uždažyti, leidžia drąsiai atsiskleisti vaikų kūrybiškumui.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.