Kitoks tarpinstitucinis bendradarbiavimas: aptarti konkurso rezultatai

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK), šių metų spalį išbandžiusi kitokį bendradarbiavimo su valstybinėmis įstaigomis būdą – konkursą, gruodžio 2 d. pakvietė tų įstaigų atstovus aptarti jo rezultatų ir įteikti apdovanojimus geriausiai ir greičiausiai į klausimus apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) atsakiusiems konkurso dalyviams – „Sodros“, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), Užimtumo tarnybos darbuotojams. Susitikime pakviesti dalyvauti ir  šių įstaigų vadovai.

Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas, prieš įteikdamas padėkos raštus ir prizus 5 konkurso nugalėtojams ir 5 paskatinamųjų prizų laimėtojams, pasidžiaugė, kad visi laimėtojai galėjo atvykti į rezultatų aptarimą bei trumpai pristatė ligonių kasą, paaiškino, kokiu tikslu buvo organizuotas konkursas.

Pasak J. Narbuto, Panevėžio TLK yra biudžetinė įstaiga, valdanti maždaug 10–12 proc. visos Lietuvos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, apmokanti už 10–12 proc. šalies gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas. Aptarnaujamose Panevėžio ir Utenos apskrityse (12 savivaldybių) – apie 340 tūkst. gyventojų, pasirašyta sutarčių su 330 ASPĮ, daugiau kaip 30-čia vaistinių. Sutartiniai įsipareigojimai gydymo įstaigoms siekia beveik 180 mln. Eur, o pridėjus milijonus, apmokamus už med. reabilitaciją, dantų protezavimą, prevencines programas ir kompensuojamuosius vaistus, susidaro apie 221 mln. Eur išlaidų.

Panevėžio TLK direktoriaus teigimu, turint tokį biudžetą ir platų paslaugų spektrą, atsiranda daug gyventojams svarbios informacijos ir norisi, kad tą informaciją padėtų platinti partneriai – dirbant vieno langelio principu, stengiamasi, kad gyventojams mažėtų administracinė našta, kad jie nebūtų siuntinėjami be būtino reikalo į kitas įstaigas, o bendrą informaciją gautų vienoje vietoje ir svarbiausia, kad ta informacija būtų teisinga.

Pirmąkart organizuoto konkurso tikslas buvo priminti įstaigų-partnerių darbuotojams pagrindinius dalykus, susijusius su gyventojų PSD ir jų informavimu, ligonių kasų veikla, taip pat įtvirtinti teisingas įstaigų-partnerių darbuotojų turimas žinias šiais klausimais. Kadangi „Sodra“ yra PSD įmokų administratorius, Užimtumo tarnyba konsultuoja bedarbius, o VMI gyventojai apie PSD domisi įsigydami verslo liudijimus ir pan., žinios specialistams labai svarbios. Konkurse taip pat pakviesti dalyvauti ir savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai.

Panevėžio TLK konkurso organizatoriai prisiminė, kad aštuntus metus vykdant viktoriną apie PSD, skirtą vyresniųjų klasių mokiniams, suaugusieji, neįsigilinę į taisykles, taip pat bando dalyvauti ir nusivilia išgirdę, kad dalyviais būti negali. Šįmet sulaukta atsiliepimo iš jaunos vilnietės, irgi išbandžiusios jėgas viktorinoje. Moteris siūlė visoms TLK organizuoti konkursus, skirtus ne tik vaikams, nes jie, anot dalyvės, padeda daug sužinoti, pasitikrinti turimas žinias apie PSD.

„Sodros“ Panevėžio skyriaus vadovas Alfonsas Petrauskas gyrė Panevėžio TLK idėją organizuoti žinių apie PSD patikrinimo konkursą partneriams ir džiaugėsi, kad jame gerai pasirodė ne vienas „Sodros“ specialistas, o Klientų aptarnavimo skyriaus Rokiškio priimamojo vyriausioji specialistė Rasa Kavaliauskienė net absoliučiai teisingai atsakė į visus konkurso klausimus. Savo vadovaujamos įstaigos darbuotojas, tapusias laimėtojomis, direktorius apdovanojo gėlėmis. Apdovanojimuose dalyvavo ir direktoriaus pavaduotojas Saulius Ulys.

Iš viso Panevėžio TLK organizuotame konkurse dalyvavo 25 specialistai – „Sodros“, VMI, Užimtumo tarnybos, savivaldybių Visuomenės sveikatos biurų darbuotojai iš įvairių miestų – Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Anykščių, Molėtų, Utenos, Visagino. Dalyviams reikėjo atsakyti į 40 atvirų klausimų. Daugiausia buvo galima pelnyti po 81 tašką.

Renkant nugalėtojus atsižvelgta, kas teisingiausius atsakymus atsiuntė pirmieji. 5 tokie pirmūnai komisijos paskelbti nugalėtojais, kiti 5 po jų – paskatinamųjų prizų laimėtojais. Nugalėtojai surinko 81–77 taškus, paskatinamųjų prizų laimėtojai – 77–75 taškus.

Vieni konkurso laimėtojai teigė atsakymus surašę per dviejų darbo dienų pietų pertrauką, kiti –užtrukę ilgiau. Kaip tvirtino nugalėtoja tapusi Užimtumo tarnybos Utenos jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Virginija Jaruševičiūtė, atsakymų į kai kuriuos klausimus teko paieškoti ligonių kasų interneto svetainėse ir šiaip pasukti galvą, o dalyvavimas buvo naudingas iš esmės, nes praplėtė turimas žinias.

„Sodros“ Panevėžio skyriaus atstovės sakė esančios patenkintos ypatingai dalykišku ir maloniu bendravimu telefonu su Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistais ir džiaugėsi susipažinę su jais gyvai.

Panevėžio TLK nuoširdžiai dėkoja visiems konkurso dalyviams ir skelbia jo nugalėtojus:

Rasa Kavaliauskienė, „Sodra“ (Rokiškis), 81 t.;

Inga Budrikienė, „Sodra“ (Panevėžys), 79 t.;

Virginija Jaruševičiūtė, Užimtumo tarnyba (Utena), 78 t.;

Zita Nakrošienė, Valstybinė mokesčių inspekcija (Panevėžys), 77 t.;

Rima Vaitkūnienė, Užimtumo tarnyba (Molėtai), 77 t.

Paskatinamųjų prizų laimėtojai:

Diana Leškevičiūtė, „Sodra“ (Utena), 77 t.;

Edita Ivaškevičienė, Užimtumo tarnyba (Molėtai), 77 t.;

Tolmantė Tuskienė, „Sodra“ (Panevėžys) 76 t.;

Rita Krikštaponienė, „Sodra“ (Panevėžys) 76 t.;

Jūratė Čelkienė, „Sodra“ (Kupiškis) 75 t.

Visi konkurso dalyviai atsakymus gali pasitikrinti čia.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: