Klaipėdoje padėkota išvykstančiai JAV karių pamainai

Liepos 7 d. Klaipėdoje esančiame konteinerių terminale „Klaipėdos Smeltė“ Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariuomenės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono vadui plk. ltn. Steven’ui Jackowski, vyriausiajam puskarininkiui srž. mjr. Jesus’ui Pena’ai ir pirmiesiems išvykstantiems kariams už sėkmingą tarnybą rotacinėse pajėgose Lietuvos Respublikoje įteikti Lietuvos kariuomenės medaliai „Už tarpusavio paramą“. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas plk. Nerijus Stankevičius padėkojo bataliono vadovybei ir kariams už puikiai atliktas pareigas, bendras pratybas su Lietuvos kariuomenės vienetais ir palinkėjo sėkmingos kelionės namo.

„Nuoširdžiai dėkoju jums ginklo broliai ir sesės už buvimą čia, Lietuvos žemėje. Drauge treniravomės, mokėmės vieni iš kitų, kartu tobulinome įgūdžius. Tapome puikiai suderinta vieninga jėga, atgrasančia priešus, o esant poreikiui – galinčia stipriai smogti. Linkiu jums visokeriopos sėkmės jūsų tarnyboje ir asmeniniuose gyvenimuose. Linkiu sėkmės vykdant būsimas užduotis ir operacijas, kad ir kuriame pasaulio taške jos bebūtų. Žinau, kad, susitikę pratybose ar mūšyje, jau visada jausime draugišką vienas kito petį ir brolišką paramą. Ypatingai branginu tai,“ – atsisveikindamas su 2-8 kavalerijos bataliono kariais kalbėjo plk. N. Stankevičius.

Ši JAV karių rotacija atvyko į Lietuvą 2020 m. gruodžio viduryje ir treniravosi kartu su Lietuvos kariais iki liepos mėnesio kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlantic Resolve“(liet. „Atlanto ryžtas“) rytinėje Aljanso pusėje dalis. 2-8 kavalerijos bataliono kariai dalyvavo įvairiose pratybose su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ batalionais, atskiromis kuopomis bei kitais Lietuvos kariuomenės vienetais. Taip pat, dalis bataliono karių su technika buvo išvykę į pratybas Latvijoje, Estijoje ir Vengrijoje. Tuo JAV demonstruoja kolektyvinės gynybos įsipareigojimus NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.

MPB „Žemaitija“ informacija ir nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: