„Klaipėdos nafta“ modernizavo Subačiaus kuro bazės įrangą

AB „Klaipėdos nafta“ šiemet baigė Subačiaus kuro bazės paviršinių vandens nuotekų valymo įrenginių sistemos rekonstrukciją, po kurios iš esmės pakeista nuotekų surinkimo sistema.

Projekto vertė siekia daugiau nei 130 tūkst. eurų be PVM, bendrovė gavo dalinį (38 tūkst. Eur) finansavimą iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) programos.

Nuo šiol visas nuotekų srautas iš Subačiaus kuro bazės (SKB) teritorijos yra šalinamas per vieną nuotekų išleistuvą, maksimaliai išnaudojami esami tinklai ir siurblinės. Šiam projektui įgyvendinti bendrovė investavo daugiau nei 92 tūkst. eurų nuosavų lėšų bei gavo dalinį LAAIF programos finansavimą – 38 tūkst. eurų. Iš viso investuota apie 130 tūkst. Eur be PVM.

„Iki rekonstrukcijos dalis senųjų Subačiaus kuro bazės valymo įrengimų buvo morališkai ir fiziškai pasenę, senieji valymo metodai neatitiko šiandienos reikalavimų, nuotekos buvo išleidžiamos trijose vietose, jų apskaitos metodai buvo pasenę. Pagrindinis šių investicijų tikslas buvo pastatyti naujus, aplinkosauginius reikalavimus atitinkančius valymo įrenginius, kad būtų galima surinkti visas paviršines vandens nuotekas į vieną bendrą sistemą, jas išvalyti ir apskaičius išleisti į aplinką“, – komentuoja Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Apie SKB:
Infrastruktūrą sudaro 338.000 kub. m. talpyklų, pritaikytų laikyti šviesiuosius naftos produktus. Nuo 2012 rugsėjo SKB, buvo perduota AB „Klaipėdos nafta“, kuri sėkmingai tęsia pradėtus darbus bei investuoja į SKB priešgaisrinę, techninę bei technologinę įrangą. Pagrindinė SKB paskirtis yra kaupti ir tvarkyti naftos produktų valstybės atsargas, įgyvendinant ES ir nacionalinės teisės aktų reikalavimus, užtikrinant laikomų produktų privalomųjų kokybės rodiklių bei standartų ir techninių sąlygų reikalavimus.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: