Vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotr.

Klaipėdos uoste vėl galima išvysti JAV desantinį laivą

Rugsėjo 13 d. Klaipėdos uoste prisišvartavo Jungtinių Amerikos Valstijų karinio laivyno desantinis laivas „USS Arlington“ (LPD-24), kuris čia lankosi logistinio apsirūpinimo ir karinės technikos susitvarkymo tikslais po vasarą Baltijos jūroje vykusių intensyvių karinių pratybų. JAV laivą į uostą atlydėjo Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Žemaitis“ (P11) bei Specialiųjų operacijų pajėgų koviniai narai su greitaeigėmis valtimis, apsaugą vykdo Karinių jūrų pajėgų Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos kariai.

Viešnagės Klaipėdoje metu planuojamas JAV laivo vadovybės susitikimas su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadu jūrų kpt. Giedriumi Premenecku, įgulos narių vizitas Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje, taip pat karių ir jūrų kadetų apsilankymas laive.

Laivas „USS Arlington“ priklauso JAV laivyno 22-ąjam jūrų pėstininkų ekspediciniam daliniui, kurio laivas-vadavietė „USS Kearsarge“ Klaipėdos uoste lankėsi rugpjūčio mėn. 2010 m. pastatytas desantinis laivas yra 208 m ilgio, jame tarnauja daugiau kaip trys šimtai karininkų, puskarininkių ir jūreivių. Pro didžiulius vartus gale tiesiai į vandenį galima paleisti dviejų tipų desantinius laivus (vieni jų su oro pagalvėmis), skirtus jūrų pėstininkų išlaipinimui į krantą operacijoms, taip pat ant denio stovi sraigtasparniai CH-53E „Super Stallion“. Laivas gali transportuoti apie 800 jūrų pėstininkų su daliniui priskirtomis transporto priemonėmis.

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos su JAV kariniu laivynu aktyviai bendradarbiauja nuo 1992 m., kai buvo atkurtos, o tų metų vasarą Klaipėdoje apsilankė pirmasis JAV karinis laivas – fregata „USS Hawes“ (FFG-53). Aktyvus bendradarbiavimas vyksta įvairių pratybų Baltijos jūroje metu, Lietuvos karininkai ir kariai nuolatos tobulinasi įvairiuose JAV karinio laivyno mokyklose ir kursuose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: