KMT ketvirtfinalyje pasiekta pergalė

Pirmąjį žingsnį Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalio link žengė Panevėžio „Lietkabelio“ komanda, kuri išvykoje 78:68 (19:18, 19;8, 16:18, 24:24) pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Atsakomoji dvikova vyks vasario 13-ąją 20.00 val. „Cido“ arenoje. Jeigu Nenado Čanako auklėtiniai neišbarstys 10 taškų pranašumo, finalinį ketvertą pradės dvikova su Kauno „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ poros nugalėtoju.

Nuo dvikovos pradžios prabėgus 3 minutėms „Pieno žvaigždės“ pirmavo 4:3, bet svečių 7 taškai be atsako leido perimti iniciatyvą – 10:4. 8-ąją minutę „Lietkabelis“ pirmavo jau 7 taškais (19:12), tačiau per likusį laiką pasižymėjo tik pasvaliečiai, kurie priartėjo – 18:19.

Antrajame ketvirtyje Gedimino Petrausko auklėtiniai visiškai įstrigo varžovų gynyboje – per kiek daugiau nei pusę kėlinio nepasižymėjo, o tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 30:18. Toks atotrūkis liko ir įpusėjus mačui – 38:26.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečių atotrūkis jau buvo pasiekęs 16 taškų – 43:27. Vis dėlto „Pieno žvaigždės“ atsakė atkarpa 9:1 ir per pusę sumažino deficitą – 36:44. Daugiau pasvaliečiams „Lietkabelis“ artėti neleido ir tris ketvirčius baigė kontroliuodamas situaciją – 54:44.

Paskutiniajame ketvirtyje „Lietkabelis“ neketino mažinti apsukų. Priešingai, per pirmąsias 4 minutes neleido varžovams įmesti nė taško, o patys svečiai pelnė net 13 taškų ir ėmė triuškinti „Pieno žvaigždes“ – 67:44. Pasvaliečiai nenuleido rankų ir ėmė artėti – po spurto 11:2 priartėjo iki vienženklio skaičiaus – 68:76. Mačą baigė Jamaro Wilsono dvitaškis – 78:68.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas (5 atk. kam., 24 naud. bal.) ir Yannickas Franke (10/12 baudos metimai) po 14, Tomas Lekūnas 13, Gytis Sirutavičius 12.

„Lietkabelis“: Simas Jasaitis 18 (4/8 tritaškiai, 5 atk. kam.), Paulius Valinskas 17 (2/8 tritaškiai), Mindaugas Kupšas 14 (6 atk. kam.), Marko Čakarevičius 8 (10 atk. kam.), Jamaras Wilsonas (8 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Žiga Dimecas (5 atk. kam.) po 6.