Autorės nuotr.

Knyga ,,Ignalinos pasakos“ – kūrėjų dovana ignaliniečiams

Neseniai pasirodžiusi knygelė ,,Ignalinos pasakos“ – tai kultūrinį gyvenimą Ignalinos krašte profesionaliais akcentais nuolat papildančios VšĮ „Meno bangos“ praeitų metų rezidencijos rezultatas, o dar tiksliau – rašytojos Gintarės Adomaitytės gražios minties išpildymas. Ji pati taip mėgsta pasakas, tiek daug jų yra sukūrusi, kad ir kitus menininkus tuo užkrėtė ir sukvietusi į rudenėjančią Ignaliną sukūrė čia atsipalaidavimo ir meniškumo dvasią. Daina Opolskaitė, Daiva Molytė-Lukauskienė, Darius Rekis, Ilona Ežerinytė, Nijolė Kepenienė, Rasa Milerytė, Virgis Šidlauskas, Ona Jautakė ir pati Gintarė rezidencijos metu kartu gyveno „Saulėtekio“ kaimo turizmo sodyboje, keliavo po Ignalinos apylinkes, aplankė gražiausias vietas, daug bendravo, vakarojo, dalijosi savo jausmais ir įžvalgomis.

Taip gimė nedidukė aštuonių kūrėjų knygelė su 10-čia pasakų ir puikiomis Daivos Molytės-Lukauskienės iliustracijomis – tikrai miela į rankas paimti ir dar mielesnė skaityti. ,,Meno bangų“ projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba, dalinę paramą knygai išleisti skyrė Ignalinos rajono savivaldybė, kuri šiandien dėkoja ,,Meno bangoms“ už dovanų gautas knygas.

Na, o pasakose įamžinti paslaptingi Ignalinos Šiekščio, Ilgio, Gavio ir jo jaunesnio brolio Gavaičio ežerai, legendinis Vilkakalnis ir čia vilką sutikęs Ignas, senoji Smėlio gatvė, garsioji Palūšė su Lūšių ežeru, Meironys su gražiąja Meiros upelė, netgi ežeru plaukianti Sekminių vainiku pasidabinusi karvė… O kokie įdomūs rašytojų sukurti personažai! Tai ir smagus Saulėtekio sodybos bildukas Budis, ir mergaitės Smiltė bei Ignė, ir vis piktai sau po nosim burbantis Ignalinos geležinkelio stoties iešmininkas Šokliukas… O kur dar knygos puslapiuose sušmėžuojantys velniukai, laumės, protingosios varnos… Kiekvienas kūrėjas savaip pamatė ignaliniečiams pažįstamas vietas, interpretavo liaudies pasakojimus, pajuto Ignalinos dvasią ir visa tai meniškai perteikė savo pasakoje.

,,Noras išsipildė. Linkime malonaus, atlaidaus skaitymo. Ir, žinoma, kviečiame aplankyti visas čia aprašytąsias vietas. Juk būtina įsitikinti, kad tai, ką mes sukūrėme, turi dar stipresnį ar gležnesnį, o vis dėlto – realų pamatą.“,– knygos pratarmėje rašo jos sudarytoja G. Adomaitytė. Na, o kitąmet Gintarė nori vėl suburti pasakų rašytojus ir kuo plačiau paskleisti jų kūrybą Ignalinos krašte. Juk pasakos yra nemirtingos ir skaityti jas gali ne tik vaikai, o štai sukurti – tik labai jautrios ir atviros dvasios žmonės.

Negali nepaminėti ir šių metų vasaros, jau penktosios,  rezidencijos ,,Ignalinos gelmės“. Jos  svečiai menininkai  savo kūrybą skleidė rajono gyventojams ir džiugino ne tik Ignaliną, bet ir  Linkmenis, Ceikinius, Vidiškes, Didžiasalį. Gražiai derėjo tapyba, muzika, daina, poezija, knygos ir parodos pristatymai, pokalbiai apie literatūrą, vertimus.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: