Pradžia Bendruomenės naujienos Knygnešystė- drąsos, meilės ir pasiaukojimo Tėvynei pavyzdys

Knygnešystė- drąsos, meilės ir pasiaukojimo Tėvynei pavyzdys

1038
0

Knygnešystė – XIX a. Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų (1864- 1904m.), pasireiškęs lietuviškų leidinių spausdinimu užsienyje, daugiausiai tuometinėje Prūsijoje, Mažojoje Lietuvoje bei Amerikoje, nelegaliu gabenimu per sieną ir platinimu.

Persekiotas rusų valdžios. 2004 m. UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų. Norėdami prasmingai paminėti kovo 16 d. minimą Knygnešių dieną, 6b klasės mokiniai, susiskirstę į keturias grupeles, parengė vaizdžius , turiningus projektus (“Spaudos draudimo metai”, “Jurgis Bielinis”, “Žymiausi knygnešiai“ bei „Uždraustos knygos kelias“ ) ir juos pristatė klasės draugams.

Parengti projektiniai darbai bei peržiūrėtas ir aptartas filmas „Knygnešys“ leido šeštokams geriau pajusti to laiko dvasią, suprasti knygas nešusių žmonių drąsą ir pasiaukojimą dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško rašto apsaugijimo ir išsaugojimo.

 

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
lietuvių kalbos mokytoja Aušra Vaitkienė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.