Knygos „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ sutiktuvės

Spalio 23 d. 17.15 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks Gedimino Kajėno knygos „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ pristatymas. Dalyvaus kultūros žurnalistas, redaktorius Gediminas Kajėnas ir fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius – charizmatiškos asmenybės, pasidalinsiančios įžvalgomis apie naująjį leidinį ir ne tik jį.

Knygoje publikuojami fotografų, rašytojų, dailininkų, aktorių, skulptorių, muzikantų, kino kūrėjų portretai. Pasak G. Kajėno, po vienu viršeliu atsidūrę kūrėjai dalijasi savo gyvenimo istorijomis, keliu, vedusiu meninių ieškojimų ir atradimų link, atskleidžia kūrybos virtuvę, apmąsto savo laiką, patirtis bei pasirinkimus.

Knyga iliustruota Eugenijos Levin sukurtais menininkų portretais.

G. Kajėnas – portalo „8diena.lt“ redaktorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas, išleidęs knygas „Pasaulis pagal Barą“ ir „Pasaulis yra gražus“. Jo kūryba įvertinta Vaižganto ir Kultūros ministerijos premijomis.

Vienas žymiausių Lietuvos fotomenininkų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius savo kūrybinę biografiją sieja su Panevėžiu, nors yra kilęs iš Klaipėdos. Knygoje rašoma, kad jo sukurti rašytojo Ričardo Gavelio, poeto Vytauto P. Bložės, saksofonininko Vladimiro Čekasino, aktoriaus Gedimino Girdvainio, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus bei kiti portretai tapo ne tik paties fotografo vizitine kortele, bet atnaujino ir pačią portreto sampratą, sukūrė nepamirštamą Lietuvos „genties veidografiją“.

Prieš fotografo objektyvą atsivėrė Rusijos, Ukrainos, Kazachstano kultūros elitas, Nobelio premijos laureatai, žymūs ir paprasti žmonės. Sudėtinga būtų suskaičiuoti visas jo surengtas parodas, pelnytus apdovanojimus, išleistus fotoalbumus, knygas. Titaniškas darbas yra 5 albumai iš serijos Lietuvos regionams, jų istorijai, kultūrai ir žmonėms įamžinti.

Parengė Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: